Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ekspert o waloryzacji emerytur: "może być rekordowo wysoka"

- Biorąc pod uwagę wskaźniki ekonomiczne, waloryzacja może być w przyszłym roku wysoka, a nawet rekordowo wysoka – powiedział w programie specjalnym Wirtualnej Polski Oskar Sobolewski z Instytutu Emerytalnego. – Wskaźnik waloryzacji to są dwie składowe, m.in. inflacja. Jeżeli inflacja będzie wysoka, a część ekonomistów przewiduje wzrosty, to również oznacza, że waloryzacja będzie wysoka - dodał. Ekspert przewiduje też, że z obecnego systemu waloryzacji kwotowo–procentowej powrócimy do systemu procentowego. - Jeżeli ten wskaźnik waloryzacji będzie około 5 proc., to emeryci z najniższymi świadczeniami otrzymają podwyżkę w wysokości 65 – 70 złotych. Nie będzie zatem potrzeby stosowania waloryzacji kwotowej i wrócimy do starego systemu – spodziewa się Sobolewski.

27-04-2020
0
0
595
Podziel się
Komentarze (595)
zobacz więcej komentarzy (595)
KOMENTARZE
(595)
sad
3 lata temu
a tutaj nie chodzi o to,zeby staruchy dostawaly,mniej pieniędzy,moga dostawac i więcej,chodzi o to aby mądrzejsze byly
mike
3 lata temu
Chory umysłowo dostał pióro jak małpa brzytwę i bawi się ! Jakie podwyżki ? czego ? czy słyszał głupek o inflacji ? a może jest ślepy i nie widzi jak ceny rosną z dnia na dzień !! OD 89 roku nie było waloryzacji takiej , która nie okradałaby emerytów !!
Szprota
3 lata temu
Zamiast waloryzacji w minimalnej wysokości wolałabym aby moja emerytura była wolna od podatku dochodowego ( nie mówię o składce zdrowotnej) bo już go zapłaciłam, był pobierany od mojego wynagrodzenia. A dopiero wtedy można myśleć o jakiejś tam waloryzacji.
wrr
3 lata temu
To kolejne obiecanki przed wyborami. Kiedy zaczeła sie epidemia premier mowił,ze w budzecie malo pieniędxzy. Dligo przed epidemią udziałowiec ZUS mówił o możliwosci obnizenia emerytur ,bo brakuje pieniędzy. Teraz jak wiele zakładów i sklepow nie pracuje a jeszcze mają byc zwolnieni z opłat zus ,to tylko obiecanki bez pokrycia.
isia
3 lata temu
Lekarza! Kowal78D wymaga natychmiastowej opieki!!!!
...
Następna strona