Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
JCK
|

Emerytura bez podatku. Konkretów na razie brak

257
Podziel się:

Na razie nie ma konkretów dotyczących emerytur bez podatku. - Kiedy premier, ale także władze partii, ogłoszą jakie konkretne działania w ramach Nowego Polskiego Ładu zostaną podjęte, wtedy o konkretach będziemy rozmawiali - powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w Polskim Radiu.

Emerytura bez podatku. Konkretów na razie brak
Emerytura bez podatku. Marlena Maląg mówiła o niej w Polskim Radiu (PAP)
bEElRaCt

OKO.press i SuperExpress informowały, że w programie odbudowy po kryzysie – Nowy Polski Ład, który ma ogłosić premier Mateusz Morawiecki - znalazła się między innymi propozycja wprowadzenia emerytury bez podatku, jeśli będzie to emerytura do kwoty 2,5 tys. zł.

We wtorek w Polskim Radiu pytana była o to minister Marlena Maląg. - Jednak dobrze byłoby poczekać, kiedy Nowy Ład będzie ogłoszony i wtedy o konkretach będziemy rozmawiali. Teraz każdy z jakimś tam kawałeczkiem informacji idzie do mediów. Natomiast ja wyznaję taką zasadę, że poczekajmy, aż cały ten nowy porządek Nowy ład zostanie przedstawiony - odpowiedziała Maląg.

Zobacz także: Ceny gazu pójdą w górę? "Jest przestrzeń do podwyżek"
bEElRaCv

Emerytura bez podatku. PiS ma zwolnić z podatku część emerytów

Prezentacja nowego programu ma nastąpić 20 marca podczas konwencji online.

- Z naszych informacji wynika, że PiS zrezygnował z walki o młodych wyborców i szuka pomysłu dla swojego sprawdzonego elektoratu, czyli czegoś podobnego do 500 plus. Kaczyński z Morawieckim doskonale zdają sobie sprawę, że nic nie przekonuje bardziej niż więcej pieniędzy w kieszeni. Jednocześnie wobec tarć w Zjednoczonej Prawicy partia Kaczyńskiego potrzebuje dać jasny sygnał, że to ona rozdaje karty - pisze oko.press.

bEElRaCB

W planie, opracowywanym przez Jarosława Kaczyńskiego, mają znaleźć się następujące rozwiązania:

  • zwiększenie składki zdrowotnej dla najlepiej zarabiających, co ma umożliwić przeznaczenie 7 proc. PKB na system ochrony zdrowia;
  • podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł;
  • zwolnienie z podatku emerytur niższych niż 2,5 tys. zł.

Rozwiązanie dla emerytów objęłoby - jak wyliczył portal - 65 proc. z nich.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEElRaCW
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(257)
Benka
4 miesiące temu
jeśli bez podatku do dla wszystkich emerytów bo inaczej nie będzie to zgodne z konstytucją
alberto
5 miesięcy temu
Mam ponad 45 lat pracy, nigdy na bezrobociu, a na L-4 nawet w ZUS- się zdziwili,że tak mało zwolnień. Musiałem w ZUS-się napisać oświadczenie,że to prawda. I teraz kolesie , którzy kombinowali chorobowe, zasiłki najbardziej będą zadowoleni.
Zbyszek 54
6 miesięcy temu
znowu promocja nierobów,kombinatorów ,nieudaczników ,pijaków cwaniaków i można by długo wymieniać.Jesli ktoś pracował 40 lat bez przerwy,jesli chodził często chory do pracy,pracował na kilku etatach kosztem zdrowia, kosztem rodziny to teraz zostanie nie po raz pierwszy przykładnie ukarany przez panujący obecnie nierząd.Przekaz jest taki ,nie trzeba było się uczyć ,pracę należało szanować, często chodzić na tzw chorobowe ,trochę alkoholu w pracy wskazane.Nie chce mi się już pisać bo bierze mnie na wymioty.Znowu dzielenie narodu.Można by było nie skasować podatku, tylko zmniejszyć go wszystkim np do 10 %.Takie proste,takie sprawiedliwe ze nie do zaakceptowania przez obecnych rządzących.
bEElRaCX
ewa
6 miesięcy temu
TAk się nie robi, droga władzo, zyskujecie głosy jednych, ale tracicie drugich. To mnie oburzyło. Pokazujecie, że w Polsce nie opłaca się pracować, tylko łapy wyciągać do Państwa
ewa
6 miesięcy temu
To już skandal, karanie tych , co pracowali po 45 lat , bo mają wysokie emerytury, tym co się obijali dodajemy. Mam tego rozdawnictwa dosyć!!! ODchodzę od PiSU. Albo wszystkim albo nikomu. Teraz to opłaca się być nierobem i płakać!!!
...
Następna strona