Notowania

podatki
05.03.2020 13:53

Emerytura bez podatku. Maląg: nie przymierzamy się, niesprawiedliwa

Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że rząd nie pracuje nad emeryturą bez podatku. Co więcej - jej zdaniem - takie rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe wobec osób z najniższymi świadczeniami, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy mają najwyższe emerytury.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Rząd nie zamierza wprowadzać emerytury bez podatku.

Emerytura bez podatku to pomysł kandydata na prezydenta z ramienia PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Podczas konwencji wyborczej zobowiązał się, że jeśli wygra wybory, zdejmie opodatkowanie z senioralnego świadczenia. Lider ludowców podkreślił podczas swojego wystąpienia, że seniorzy powinni podziękować sobie samym, bo to z ich podatków finansowane są trzynastki i czternastki.

Dodał też, że trzynastki, które rząd PiS wprowadził już na stałe, są tak naprawdę emerytalnym dodatkiem, przyznawanym na zasadzie "widzimisię" rządzących. Do tych słów w mediach publicznych odniosła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Stwierdziła, że trzynastka to rozwiązanie systemowe, bo będzie wypłacana co roku.

- Jeżeli chodzi o emeryturę bez podatku, byłoby to niesprawiedliwe wobec tych emerytów, którzy dostają niskie emerytury, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy pobierają wysokie świadczenia - powiedziała w TVP Info Marlena Maląg. I dodała, że obowiązek płacenia podatków na każdego Polaka nakłada konstytucja.

- Przede wszystkim staramy się godnie waloryzować renty i emerytury, wprowadzamy dodatkowe świadczenia, jak trzynaste i czternaste emerytury. Nie przymierzamy się na razie do emerytury bez podatku, bo nie byłoby to sprawiedliwe społecznie - dodała minister.

Obejrzyj: Emerytury bez podatku. "Nie ma szans na spełnienie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: podatki, świadczenia, emerytury, marlena maląg, minister rodziny, emerytura bez podatku, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-03-2020

AndreaPani minister , a różne kwoty wolne od podatku to sprawiedliwe przecież Pani ma wyższą kwotę wolną od podatku przy wysokich dochodach w stosunku do … Czytaj całość

05-03-2020

Taka prawdaMy emeryci będziemy pamiętać to w maju przy urnach.

05-03-2020

pollokPrzeciesz emeryci podczas 40 paro letniej pracy spłacili swoje podatki z nadwyszką a ci którzy byli leserami i nie pracowali (bo mieli biznesy na … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (214)