Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Emerytura bez podatku. Maląg: nie przymierzamy się, niesprawiedliwa

218
Podziel się:

Minister rodziny Marlena Maląg zapewnia, że rząd nie pracuje nad emeryturą bez podatku. Co więcej - jej zdaniem - takie rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe wobec osób z najniższymi świadczeniami, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy mają najwyższe emerytury.

Rząd nie zamierza wprowadzać emerytury bez podatku.
Rząd nie zamierza wprowadzać emerytury bez podatku. (East News)
bEEjVOjV

Emerytura bez podatku to pomysł kandydata na prezydenta z ramienia PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza. Podczas konwencji wyborczej zobowiązał się, że jeśli wygra wybory, zdejmie opodatkowanie z senioralnego świadczenia. Lider ludowców podkreślił podczas swojego wystąpienia, że seniorzy powinni podziękować sobie samym, bo to z ich podatków finansowane są trzynastki i czternastki.

Dodał też, że trzynastki, które rząd PiS wprowadził już na stałe, są tak naprawdę emerytalnym dodatkiem, przyznawanym na zasadzie "widzimisię" rządzących. Do tych słów w mediach publicznych odniosła się minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Stwierdziła, że trzynastka to rozwiązanie systemowe, bo będzie wypłacana co roku.

bEEjVOjX

- Jeżeli chodzi o emeryturę bez podatku, byłoby to niesprawiedliwe wobec tych emerytów, którzy dostają niskie emerytury, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy pobierają wysokie świadczenia - powiedziała w TVP Info Marlena Maląg. I dodała, że obowiązek płacenia podatków na każdego Polaka nakłada konstytucja.

- Przede wszystkim staramy się godnie waloryzować renty i emerytury, wprowadzamy dodatkowe świadczenia, jak trzynaste i czternaste emerytury. Nie przymierzamy się na razie do emerytury bez podatku, bo nie byłoby to sprawiedliwe społecznie - dodała minister.

Zobacz także: Obejrzyj: Emerytury bez podatku. "Nie ma szans na spełnienie"
bEEjVOkd

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEEjVOky
podatki
emerytury
KOMENTARZE
(218)
wacek Wicka
rok temu
"...takie rozwiązanie byłoby niesprawiedliwe wobec osób z najniższymi świadczeniami, bo najwięcej zyskaliby ci, którzy mają najwyższe emerytury". Dlaczego? Jeżeli sprawiedliwe jest opodatkowanie proporcjonalne do dochodów... Za to policzmy jakie "sprawiedliwe" sa 13-tki: załóżmy, że emeryt ma przychód miesięczny 2000 zł, podatek 17% czyli 340 zł. Roczny podatek wynosi 340*12 = 4080 zł. Minus "13-tka" wynosząca 900 zł... Dalej liczyć i przekonywać???
emeryt
rok temu
NISKIE EMERYTURY I DŁUGI STAŻ PRACY WOLNE OD PODATKU. Np. PRZYCHÓD DO 30 TYS. ROCZNIE WOLNY OD PODATKU, ALE STAŻ PRACY POWYŻEJ 30 LAT.
emerytks z Po...
rok temu
Zwolnienie z podatku z limitem do 2500 zl netto emerytury i długim stażem pracy. Ja pracowałam jako pracownik socjalny 30 lat. Niosłam pomoc innym. Teraz dostaje emeryturę netto 1320 zl. Dlaczego za 30 lat pracy i wychowanie dwójki dzieci mam taka niska emeryturę.???? Wysokość podatku powinna byc stopniowana , ale nie takim wysokim procentem jak obecnie, albowieksza kwota wolna od podatku. W Angliijest kwota 50 tys. wolne od podatku, a u nas chyba 3500. Mamy w Polsce najbardziej progresywny podatek do niskich przychodów.
bEEjVOkz
artur
rok temu
Odkładanie przez wizję coraz niższych emerytur, to już prawie obowiązek. Tutaj ppk fajnie się wpisuje, bo można odkładać niskim kosztem, a warunki są bardziej atrakcyjne niż na tradycyjnych lokatach
zatroskany
2 lata temu
to ostatnia osoba mogaca coś mówić o sprawiedliwości
...
Następna strona