Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KBB
|

Emerytura dla psa? Czemu nie, mundurowe czworonogi dostaną pieniądze

79
Podziel się:

Przegłosowana w nocy z czwartku na piątek ustawa o ochronie zwierząt wprowadza nowe świadczenia - emerytury dla zwierząt. O takie zapisy od dawna walczyły służby mundurowe, zatrudniające w swoich szeregach czworonogi.

Emerytura dla psa? Czemu nie, mundurowe czworonogi dostaną pieniądze
Psy służb mundurowych będą miały własne emerytury

Zwierzęta wykorzystywane w policji, wojsku lub Straży Granicznej (m.in. psy) po zakończonej służbie będą miały zapewniony byt.

Ich właściciele będą dostawać co miesiąc pieniądze na ich utrzymanie, aż do śmierci zwierzęcia. Do tej pory psi funkcjonariusze nie mieli żadnych przywilejów a całkowite koszty ich utrzymania ponosili właściciele.

Zobacz także: Rządowa "piątka dla zwierząt". Oto najważniejsze fakty z nowej ustawy

Bardzo często zostają one u swoich dotychczasowych opiekunów. To jeden z powodów, dla których mundurowi wnioskowali o emerytury dla zwierząt.

Drugim powodem jest oczywiście szacunek dla czworonogich funkcjonariuszy, pełniących nie mniej ofiarną i wyczerpującą służbę, niż ludzie. Kwoty zwierzęcych emerytur ma określić minister spraw wewnętrznych w drodze rozporządzenia.

Warto zauważyć, że prawdopodobnie nie będą to duże pieniądze. Straż Graniczna, która ostatnio postulowała wprowadzenie psich emerytur prosiła jedynie o ok. 100–150 zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(79)
logik
2 lata temu
Całe szczęście że nie ma psów kombatantów z okresu PRL-u bo pozdychały by z głodu.
Styrany
2 lata temu
Z tego wynika, że ja z 46 latami stażu jestem gorszy od psa. Żeby nie było że nie lubię zwierząt mam w domu dwa owczarki niemieckie.
Gdhd
2 lata temu
PiS to są typowi socjaliści w odcieniu brunatnym tutaj nie można się doszukiwać logiki. Im chodzi o władzę i o to żeby sobie przekierować maksymalnie dużo pieniędzy dla swoich
Mat
2 lata temu
Popieram ten zapis, popieram też inne, tylko dziwi mnie dlaczego tak ważną dla nas napisano na kolanie w nocy... Kto miał w tym interes, żeby się tak stało? Dlaczego ludziom, którzy mają pieniądze i prowadzą wielkie fermy, chcemy, żeby je w całości wywieźli interes za granicę? Dla norek lepsze by było by ci ludzie stopniowo wyszli z tego interesu przebrazawiajac się , a nie spakowali interes na TIR-y i robili to dalej, ale nie w Polsce. Tym ludziom opłaci się teraz zamknąć interes w Polsce. Sprzedać,, żonie" interes za granicę, a Polsce wziąść gigantyczne odszkodowanie... Norki dalej będą żyć dla skór, pracownicy w Polsce stracą pracę, Gminy pieniądze, wzrośnie bezrobocie. Gdzie wy widzicie plusy likwidacji tego biznesu teraz? Ja podejrzewam, że to wielka ściema jest jakaś. W tym interesie zaczęło się źle dziać przez C19, bo zakupy luksusowe spadły. To ludzie z branży wymyśli jak tu zrobić wielkie pieniądze gdy teoretyczne interes sam się zwija. Tak, tą branżę też dotknął kryzys i sama by się skurczyła, bez pomocy was. Tą branżę wspierano dotacjami. Doplatami z UE. Teraz dostaną odszkodowania? To rozbój w biały dzień! Ta sprawa ma drugie dno!
Ella
2 lata temu
Emerytura dla zwierząt, które pełniły służbę jak najbardziej! Jednakże uważam, ze powinny otrzymać również bezpłatna opiekę medyczna i lekarstwa, jeśli będą tego wymagały. Pieski na starość chorują, a leczenie kosztuje. W pełni na to zasługują. To są z reguły duże psy i na utrzymanie powinny dostać jednak więcej niż wnioskowała o to Straż Graniczna. Pieski ciężko pracowały, wiec im się należy.
...
Następna strona