Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
norki
16.09.2020 20:23

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Budżet zarabia na tej branży 11 mln zł

Minister rolnictwa mówi o istotnym spadek dochodów polskiego rolnictwa, szef kancelarii premiera wskazuje na dochody budżetowe.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Norki (Fot: Reporters , SCHEIRE, REPORTER)

Ustawa o ochronie zwierząt, która ma wprowadzić m.in zakaz hodowli zwierząt futerkowych wywołała duże emocje. W środę odbywało się pierwsze czytanie jej założeń.

Zakaz hodowli zwierząt futerkowych, ograniczenie uboju rytualnego i kontrolę schronisk to główne jej postanowienia. I to ten pierwszy punkt okazał się najbardziej kontrowersyjny.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski
Ustawa o ochronie zwierząt. Ardanowski: "Sugestie, że jestem uzależniony od branży futerkowej, są kłamstwem"

Branża futerkowa bowiem to jedna z dochodowych części polskiego rolnictwa. Przez lata świetnie się rozwijała, co doprowadziło do tego, że jesteśmy drugim w Europie i trzecim na świecie krajem pod względem liczby ubijanych zwierząt futerkowych.

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk odpowiadając w środę w Sejmie na pytania dotyczące ustawy poinformował, że wpływy z tytułu podatków z branży futrzarskiej do budżetu państwa rocznie to ok. 11 mln zł. - podaje PAP.

Czy hodowla norek na futra powinna być zakazana? Debata

Z kolei wpływ funkcjonowania ferm norek na cenę mięsa w Polsce szef kancelarii ocenił jako "w granicach błędu statystycznego".

Wcześniej,w wydanym oświadczeniu, minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski zaznaczył, że likwidacja ferm futerkowych oznaczać będzie niewątpliwy, istotny spadek dochodów polskiego rolnictwa.

Futerkowy hit eksportowy z Polski się kończy. PiS chce zakazać hodowli

- Jestem przekonany, że ewentualna likwidacja, z mocy prawa, działalności gospodarczej rolników, zajmujących się tą hodowlą, musi być związana z odpowiednim okresem przejściowym i odszkodowaniami adekwatnymi do poniesionych strat - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-09-2020

HrabiaKolorowa wrażliwa lewica robi przewrót naszego świata. Zbyt dużo kobiet i wrażliwych "mężczyzn" w polityce. Już widzę, jak za chwilę zaczną … Czytaj całość

16-09-2020

Etyka vs SrebrnikiSami wchodźcie do tych klatek i obdzierajcie się ze skóry.

16-09-2020

Cezar"Budżet zarabia 11 mln zł". Chciałbym wiedzieć ile zarabiają właściciele tych ferm...

Rozwiń komentarze (40)