Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Emerytura dla psa? Czemu nie, mundurowe czworonogi dostaną pieniądze

Przegłosowana w nocy z czwartku na piątek ustawa o ochronie zwierząt wprowadza nowe świadczenia - emerytury dla zwierząt. O takie zapisy od dawna walczyły służby mundurowe, zatrudniające w swoich szeregach czworonogi.

Podziel się
Dodaj komentarz
Psy służb mundurowych będą miały własne emerytury

Zwierzęta wykorzystywane w policji, wojsku lub Straży Granicznej (m.in. psy) po zakończonej służbie będą miały zapewniony byt.

Ich właściciele będą dostawać co miesiąc pieniądze na ich utrzymanie, aż do śmierci zwierzęcia. Do tej pory psi funkcjonariusze nie mieli żadnych przywilejów a całkowite koszty ich utrzymania ponosili właściciele.

Rządowa "piątka dla zwierząt". Oto najważniejsze fakty z nowej ustawy

Bardzo często zostają one u swoich dotychczasowych opiekunów. To jeden z powodów, dla których mundurowi wnioskowali o emerytury dla zwierząt.

Drugim powodem jest oczywiście szacunek dla czworonogich funkcjonariuszy, pełniących nie mniej ofiarną i wyczerpującą służbę, niż ludzie. Kwoty zwierzęcych emerytur ma określić minister spraw wewnętrznych w drodze rozporządzenia.

Norki
Zakaz hodowli zwierząt futerkowych. Budżet zarabia na tej branży 11 mln zł

Warto zauważyć, że prawdopodobnie nie będą to duże pieniądze. Straż Graniczna, która ostatnio postulowała wprowadzenie psich emerytur prosiła jedynie o ok. 100–150 zł miesięcznie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-09-2020

aswdMoże by tak w końcu mundurowi w końcu zus zaczęli płacić? Ile jeszcze pracujący będą 40- sto letnim bykom fundować sowite emeryturki? A tu jeszcze … Czytaj całość

19-09-2020

Ixhx35 letni emeryt z kilkuletnim psem emerytem.A może społeczeństwo ma dość płacić na przywileje pewnych kast

19-09-2020

Uchwyt cKiedy psy zaczna.zus płacić

Rozwiń komentarze (78)