Trwa ładowanie...
bDAilGmt

Notowania

Przejdź na

"Emerytury stażowe to niższe emerytury i musimy to jasno powiedzieć" – przypomina ekspert

"Emerytury stażowe równa się dużo niższe emerytury i o tym trzeba pamiętać. Wiele osób będzie otrzymywało minimalne świadczenia, bo skoro wcześniej przechodzimy na emeryturę, to zgromadzone pieniądze trzeba będzie podzielić przez większa liczbę lat" – wyjaśnił gość programu "Money. To się liczy" Oskar Sobolewski, ekspert Instytutu Emerytalnego. Skąd więc tak niekorzystny pomysł? "Kampania wyborcza" – wyjaśnia. Dodaje też, że poza tym, że wiemy, że prezydent jest tym pomysłem zainteresowany, to nie znamy żadnych konkretów. "Gdy przychodzi co do czego, to nikt nie chce powiedzieć, jak to będzie wyglądało i z czego to zostanie sfinansowane".

13-01-2020
Tagi:
Tranksrypcja:Hello...
rozwiń
39 reakcji
10
20
9
Podziel się
Komentarze (9)
13-01-2020
ZK590
Minimalne emerytury? Mój kolega z ławy szkolnej, orzeł intelektualny tak jak i ja, jako policjant już 20 lat jest na emeryturze, wyższej jak moje ...Czytaj całość
zobacz więcej komentarzy (9)
bDAilGmF
KOMENTARZE
(9)
ZK590
rok temu
Minimalne emerytury? Mój kolega z ławy szkolnej, orzeł intelektualny tak jak i ja, jako policjant już 20 lat jest na emeryturze, wyższej jak moje wynagrodzenie na budowie.
Nie straszyć.
rok temu
Ile niższe? W moim przypadku miesięcznie 80 zł brutto przez każdy rok dodatkowej pracyTo ja wolę nie niszczyć sobie reszty zdrowia po 38 latach harówki. Nie będę potrzebowała tylu leków na emeryturze i dłużej pożyję lub wogóle dożyję.
robin
rok temu
Ty ekspert ile dodajesz za gadanie głupot???? za dużo
bDAilGmX
ROMAN
rok temu
nie słuchajcie tych pseudoekspertów , każdy z nas potrafi liczyć , jak ktoś ma 40 lat pracy i więcej to jemu wystarczy , niech martwią się ci co mają po 20 lat
AB2020
rok temu
Uważam, że emerytury po 35 latach powinny być od już, są wypracowane uczciwie, Prezydent ma mój głos jak wejdzie to w życie.