Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Paweł Orlikowski
Paweł Orlikowski
|

Money. To się liczy. Podwyżki emerytur. Wiem, ile wyniosą w 2022 r.

14
Podziel się:

Dziś w programie tematem podwyżki emerytur i inne wydatki budżetowe zaplanowane przez rząd na przyszły rok. Gościem będzie Oskar Sobolewski, z Instytutu Emerytalnego. W drugiej części o rynku pracy dla specjalistów IT mówi Jan Zborowski, wiceprezes SoDA i SoftwareMill. Zapraszamy od 9.15.

bEJbjXFN

Na program zapraszamy od poniedziałku do piątku o godzinie 9.15.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJbjXGq
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
wdowa
2 miesiące temu
A co z wdowami? Przepracowałam 39 lat,wychowałam dwoje dzieci i otrzymuję emeryturę 2050 na rękę. Brutto mam 2510. Z powodu 10 zł muszę płacić podatek.Mam średnie wykształcenie ,pracowałam na stanowisku inspektora nadzoru budowlanego. Sama muszę się utrzymać, zdrowie coraz gorsze,utrzymanie drożeje z dnia na dzień. Kobiety które maja niskie emerytury ,dlatego że zwykle krótko pracowały, bo mąż dużo zarabiał i obecnie ma wysoką emeryturę. Więc teraz po podwyżce świadczeń emerytalnych i likwidacji podatku dla kobiety, oboje mają wspólnie wysoki dochód i stać ich na wszystko. A co ma zrobić samotna wdowa z marną emeryturą? Proszę by rząd zajął się sprawą wdów i im także zlikwidował podatek i podniósł świadczenia emerytalne do godziwych stawek. Mój mąż pił i z tego powodu musiałam się rozwieść. Otrzymałam rozwód na pierwszej rozprawie z winy męża. Z powodu choroby mąż przestał pić i zeszliśmy się, razem prowadziliśmy gospodarstwo,opiekowałam się mężem.Mąż łożył na moje utrzymanie,opłaty. Kiedy mąż zmarł wystąpiłam do sądu o przyznanie mi renty rodzinnej zgodnie z wyrokiem trybunału konstytucyjnego z 2014 r. gdy kobieta jest rozwiedziona z winy męża. W pierwszej instancji wygrałam sprawę z ZUS, w Sądzie Okręgowym w Katowicach sędzia stwierdził,że świadek jest moja koleżanką, a mąż był pijany. I tak dzięki Sądowi żyję na skraju nędzy,liczę każdy grosz. Tak wygląda sprawiedliwość w Polsce. Jak mam żyć? Warto być uczciwym i pracować uczciwie? Nigdy nawet na chorobowe nie poszłam ,mimo że miałam wysoką gorączkę, dzieci chorowały. Warto było?
Do patologii ...
2 miesiące temu
Za Tuska jak jego minister finansów tłumaczył nieustannie że" piniondzy nie ma i nie będzie " wtedy emeryci żyli jak w raju, a sam Tusk chciał by pracowali do 70lat. Pamiętacie te stawki płacy , 3,50 netto za godzinę jako wynagrodzenie i umowy praca na zlecenie, bez żadnych świadczeń.
TED55
2 miesiące temu
Ten rząd wykończy emerytów. O jakich podwyżkach, oni mówią. Być może, o podwyżkach cen wszystkiego. Społeczeństwo ubożeje. Rządzący, bogacą się. To jest Nowy Polski Ład.
bEJbjXGr
poll
2 miesiące temu
O jakich podwyżkach jest mowa. Nie ma czegoś takiego jak podwyżka, jest waloryzacja, czyli zapobieganie utracie siły nabywczej emerytur spowodowanej inflacją. A o wielkości tejże inflacji dowiadujemy się dopiero po zakończeniu roku, a my mamy jeszcze 4 miesiące bieżącego co oznacza że wszelkie prognozy to jest wróżenie z fusów.
Iter
2 miesiące temu
Renty nie wystarczają gugl