Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
gospodarka
25.10.2019 17:03

Poczta Polska wprowadza Pracownicze Plany Kapitałowe

Poczta Polska wybrała spółkę, która będzie zarządzać pieniędzmi zgromadzonymi na kontach PPK. Tym samym największy pracodawca w Polsce jest gotowy do uruchomienia Pracowniczych Planów Kapitałowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(WP.PL)
Poczta Polska wprowadza PPK. (Fot: Mateusz Madejski)

Pieniędzmi zgromadzonymi na kontach pracowników będzie zarządzać Pocztylion Arka PTE S.A. Za wyborem spółki opowiedziało się kilkadziesiąt organizacji pracowniczych, działających w ramach Poczty Polskiej.

- Wybór Pocztyliona to kolejny krok we wprowadzaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych w Poczcie Polskiej. Będąc największym pracodawcą w Polsce, spoczywa na nas szczególny obowiązek związany z realizacją tego programu, który w przyszłości ma zabezpieczyć godne emerytury naszych pracowników. PPK to bezpieczny i efektywny plan inwestowania, który dzięki systematycznym wpłatom, wsparciu pracodawcy i państwa umożliwi zgromadzenie oszczędności tym, którzy myślą o przyszłości - mówi cytowany w komunikacie Przemysław Sypniewski, prezes zarządu Poczty Polskiej.

- Poczta Polska jest dla nas klientem szczególnym, żeby nie powiedzieć najważniejszym, ze względu na skalę przedsiębiorstwa i łączące nas wieloletnie relacje. Wybór oferty PPK Pocztylion jest decyzją najlepszą z możliwych. W ramach tej oferty proponujemy pracownikom Poczty konkurencyjne warunki cenowe, nowoczesny system do zarządzania własnym kontem PPK oraz szczególne kompetencje do pomnażania powierzonych nam oszczędności emerytalnych, ze względu na pogłębioną współpracę z jednym z naszych akcjonariuszy - światową firmą Invesco, które specjalizuje się w tego typu programach emerytalnych na świecie - powiedział Adam Gola, Prezes Zarządu Pocztylion-Arka PTE S.A.

Oglądaj też: Firma bez szefa. Przyszłość zarządzania?

Do wdrożenia Pracowniczych Planów Kapitałowych Poczta Polska przygotowuje się od lipca 2018 roku. W spółce uruchomiono zespół ds. wdrożenia PPK, który pracuje m.in. nad dostosowaniem systemów kadrowo-płacowych i finansowych.

Pierwsze wpłaty na PPK zostaną potrącone za listopad. Na indywidualne konta trafią do 15 stycznia 2020 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka, wiadomości, emerytura, ppk
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2019

Jana za 10 lat ukradną te pieniądze

26-10-2019

jasłabo mam nadzieję że nie zmarnoja tych pieniędzy

27-10-2019

Wujek dobra radaNie dajcie się oszukać. Żadne plany emerytalne. Za kilka kilkanaście lat położą na tym łapę i po waszych pieniądzach. Otwórzcie swoje konto i sami … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (48)