Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
PRC
|
aktualizacja

Polski Ład. Najubożsi emeryci dostaną ulgę

258
Podziel się

Seniorzy o bardzo niskich świadczeniach nie stracą na zmianach podatkowych w Polskim Ładzie - obiecuje Ministerstwo Finansów. Resort szykuje dla nich specjalne rozwiązanie.

Polski Ład. Najubożsi emeryci dostaną ulgę
emeryt przystanek (money.pl, Rafał Parczewski)
bEqVdhLp

Rząd zapowiedział zmiany w podatkach. W ramach Polskiego Ładu kwota wolna od podatku ma wzrosnąć do 30 tys. zł, ale nie będzie można odliczać od podatku składki zdrowotnej.

Osoby otrzymujące świadczenia do 2,5 tys. zł brutto miesięcznie nie będą odprowadzać PIT, a jedynie 9 proc. składkę zdrowotną. Jednak zmiany w podatkach nie obejmą emerytów i rencistów z najniższymi emeryturami poniżej 660 zł brutto - pisze "Fakt".

Zobacz także: Bon turystyczny dla seniorów? "Należy to wprowadzić"
bEqVdhLr

To całkiem spora grupa bowiem w Polsce jest ich około 180 tys. osób. Będą musiały one opłacać podniesioną składkę zdrowotną, a z rozwiązań Polskiego Ładu nie skorzystają - wyjaśnia dziennik.

Resort finansów zapowiedział więc, że dla tych osób będzie specjalne rozwiązanie. Wiceminister Piotr Pakowski powiedział "Faktowi", że mechanizm będzie gwarantował tym emerytom neutralność reformy. Co to oznacza?

bEqVdhLx

Ministerstwo zakłada, że najubożsi emeryci nie będą płacić pełnej składki zdrowotnej, a jedynie kwotę zredukowaną do wysokości zaliczki na podatek dochodowy. To spowoduje, że dla tej grupy seniorów kwota emerytury pozostanie na niezmienionym poziomie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqVdhLS
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(258)
wiekowa
miesiąc temu
Dlaczego emeryci mający np. 7 tys. zł emerytury brutto mają tracić na nowym ładzie, a dla "klasy średniej" zarabiającej 6-11 tys. zł ma być wprowadzona tzw. "łatka" (czyt. ulga), aby zmiany podatkowe były dla nich neutralne? Kiedy zostaną ograniczone przywileje? Dlaczego prawo nie jest jednakowe dla wszystkich? Dlaczego rządzący dzielą ludzi na lepszych i gorszych, na czyje zlecenie działają? Dlaczego prawo nie jest proste i uporządkowane? Po co mamy Konstytucję? Myślę, że na te i na wiele innych pytań musimy sobie odpowiedzieć przy urnach wyborczych!!! Oj może być zaskoczenie.
wiekowa
miesiąc temu
Dlaczego emeryt mający 7 tys. zł emerytury brutto ma tracić na "nowym ładzie", a dla "klasy średniej" o dochodach 6-11 tys. zł brutto (oczywiście z pominięciem emerytów) ma być wprowadzona tzw. łatka (czyt. ulga) powodująca, że zmiany podatkowe będą dla nich neutralne? Dlaczego prawo nie jest jednakowe dla wszystkich? W jakim celu rządzący dzielą ludzi na lepszych i gorszych, na czyje zlecenie działają? Myślę, że na te i inne pytania odpowiemy sobie przy urnach wyborczych!!!
dostep777
miesiąc temu
A co na to twórca reformy z 1998r prof. M. Góra ???Miało być najlepiej na świecie , a stało się gorzej....niż zawsze???. Dlaczego nie odcinał się od decyzji władz, które nie tylko iż nie realizowały jej założeń w późniejszych 15-tu latach, ale nawet 11-to krotnie dokonywały przekrętów dla okradania emerytów kapitałowych z pomocą znienawidzonego przez nas ( teraz nie obawiam się tego powiedzieć) ZUS-u., kata dla naszych uczciwych seniorów
bEqVdhLT
Lucy
miesiąc temu
To wszystko to jakiś horror.Emerytura to zasiłek?Zawsze myślałam ze zeby dostać emeryturę trzeba pracować określoną liczbe lat (do wieku emeytalnego) i płacić składki emerytalne! aA tu kpina z ludzi...
Franciszek
miesiąc temu
Żeby dać 500, to trzeba zabrać 600, a może 700. Może PIS nic nie daje, a zacznie nie zabierać.
...
Następna strona