Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
KRJ
|

Polski Ład w kieszeniach emerytów. Nie wiadomo jednak kiedy zapanuje, bo kolejka beneficjentów długa

353
Podziel się:

PiS zapowiada, że jeszcze przed czwartkiem ma zaprezentować kolejność wprowadzania założeń Polskiego Ładu w życie. Projektów może być nawet 100. Na pierwszy ogień zdrowie i podatki.

Polski Ład w kieszeniach emerytów. Nie wiadomo jednak kiedy zapanuje, bo kolejka beneficjentów długa
Mateusz Morawiecki jeszcze przed długim weekendem ma przestawić mapę drogowa dla Polskiego Ładu. (PAP, Leszek Szymański)

Polski Ład ma zacząć przybierać realne kształty. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawa" w sumie może obejmować aż 100 różnych projektów. Informator gazety przekonuje, że najważniejsze mogą zostać "spakowane" w jednym projekcie.

Od czego zaczną rządzący? Zmiany w zdrowiu już rząd zaakceptował. W czerwcu ma być już znany konkretny projekt zmian podatkowych, by sejm mógł go zatwierdzić jeszcze przed wakacjami.

Zobacz także: Są nowe wytyczne GIS dla pielgrzymek. Boże Ciało także z obostrzeniami

Zatem we wrześniu mógłby już zająć się nią Senat. W czerwcu również mamy poznać więcej szczegółów zmian w budownictwie mieszkaniowym.

PiS ma się śpieszyć z rozwiązaniami tak, by dość szybko mogło się to przełożyć na wyniki sondażowe. Jak zauważa "DGP" partia rządząca ma na razie 33-34 proc. poparcie. Celem jest odzyskanie co najmniej 44 proc. z marca zeszłego roku.

Zapewne również rozwiązania emerytalne będą miały wesprzeć ten cel. Co może przybliżyć możliwość jego osiągnięcia, może też jednak nieco utrudnić rządzącym starania.

Emeryci, wyborcy, którzy dostają ponad 5 tys. zł brutto, najprawdopodobniej stracą na nowych rozwiązaniach. Wyliczył to ZUS, który sprawdził jakie efekty może przynieść Nowy Ład.

Grupa największych beneficjentów podwyższenia kwoty wolnej od opodatkowania jest zróżnicowana. Przeważają tu kobiety, które według "DGP" zyskają na zmianach najwięcej. Szczególnie dotyczy to świadczeń w średniej wysokości ok. 2 tys. zł.

Według Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA, emeryci są też grupa, która najwięcej zyska na Polskim Ładzie. Całkowita korzyść dla osób po 60 roku życia jest bardzo wymierna. Wyniesie 5,3 mld zł rocznie. W sumie ma to dać 11,3 mld zł rocznie dla rodzin w wieku emerytalnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(353)
Olo
3 lata temu
STOP okradaniu emerytów
e-ryt
3 lata temu
Emerytów zachęca się do dłużej pracy, szuka się frajerów. Nie dajcie się namówić. Dostaniecie wyższa emeryturę , zapłacicie wyższe podatki, żadnych dodatków, boście bogaci. To co zarobicie przeznaczą na nierobów, cwaniaków i kombinatorów i jeszcze oskubią młodych, ambitnych. Nie warto niszczyć zdrowia, nerwów, będą was lekceważyć w pracy. Wasza wydajność , znajomość nowoczesnej techniki jest trochę inna niż młodych. Nikt was nie doceni, no chyba , że chcecie zamiatać liście . Państwo pokaże wam gest Kozakiewicza. Tu chodzi o zrównanie emerytur, tych, którzy przepracowali 40-50 lat z tymi, co pracowali 10 lat. W tym kraju opłaca się tylko kombinować, a nie pracować.
Blondi
3 lata temu
Będą nowe podatki od wszystkiego, nie tylko od deszczu, ale od uryny też! Bo potrzebna jest kasa na propagandę sukcesu!
abc
3 lata temu
Jak UE pieniądze zablokuje, pozostanie podnosić podatki.
emeryt
3 lata temu
Co z tego, że ja zyskam 200 zł miesięcznie, jak moja córka i syn ( lekarka i prawnik) stracą po kilka tysięcy miesięcznie. Wezmę te 2 stówki i głosuję na PO.
...
Następna strona