Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

PPK. Pracownicze plany kapitałowe uruchomione. Zbliża się ważny termin

31
Podziel się:

Jeszcze tylko kilkanaście dni mają pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób, aby porozumieć się z pracownikami co do wyboru instytucji prowadzącej PPK.

Pracownicy będą mieli potrącane na PPK ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto
Pracownicy będą mieli potrącane na PPK ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto (Wikimedia Commons CC0)

25 września mija termin wyboru instytucji finansowej, która będzie prowadziła Pracownicze Plany Kapitałowe w firmie - przypomina Polska Agencja Prasowa.

To ważna informacja dla pracodawców zatrudniający co najmniej 250 osób. Mają tylko kilkanaście dni mają czas na porozumienie się z pracownikami by podjąć decyzję.

Zobacz także: Zobacz: Polacy wątpią w PPK. "Da się zauważyć nieufność"

W myśl nowej reformy emerytalne, pracownicy kolejnych firm będą mieli potrącane ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto na PPK.

Pieniądza te zasilą wybrany przez pracodawcę emerytalny fundusz inwestycyjny, a pracodawca dopłaci dodatkowo kwotę w wysokości 1,5 proc. brutto pensji pracownika. Natomiast państwo raz w roku dołoży do tego jeszcze 240 zł.

PPK nie są ściśle powiązane z emeryturą. To program oszczędnościowy, który będzie "obok" systemu. Pieniądze będą wypłacane na starość. Z PPK można zrezygnować w każdej chwili. Można też nie przystąpić do programu już na starcie i nie odkładać żadnych środków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(31)
WiN
5 lata temu
Kolejny sposób na wyłudzanie od obywateli pieniędzy i obciążanie pracodawców kolejnymi para-podatkami na rzecz państwa by po upływie dajmy na to 20 lat usłyszeć z ust kolejnego premiera Rządu i prezesa Trybunału Konstytucyjnego, że to nie są oszczędności obywatela, a własność skarbu państwa czyli aktualnie rządzących.
krycha
5 lata temu
Nie wydaje mi się aby ktoś w tym wypadku chciał kogoś okraść.PPK to bardzo dobre rozwiązanie dla osób które chcą mieć większe emerytury a z samego odprowadzania składek nie mieli by szans na wyższe świadczenia
Tomaszka
5 lata temu
Możecie pisać co chcecie ale to jeden z lepszych programów jaki został wdrożony.Wreszcie ludzie zaczną oszczędzać małe kwoty ale zawsze coś to ogromny krok do przodu.
mirka
5 lata temu
Temat nie jest prosty, wiec sie nie dziwie ze ludzie maja zagwostke. Trzeba to sobie na spokojnie przemyslec, bo jednak jest dodatkowa kasa od pracodawcy i od państwa raz w roku. Poza tym to tez forma zabezpieczenia dla najbliższych na wypadek śmierci uczestnika
Emiliiia
5 lata temu
Ja tam jestem w pełni za PPK. Podobne programy dodatkowego oszczędzania działają na całym świecie i ludzie dobrze na tym wychodzą więc myślę że i u nas tak będzie.
...
Następna strona