Notowania

PPK. Pracownicze plany kapitałowe uruchomione. Zbliża się ważny termin

Jeszcze tylko kilkanaście dni mają pracodawcy zatrudniający co najmniej 250 osób, aby porozumieć się z pracownikami co do wyboru instytucji prowadzącej PPK.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia Commons CC0)
Pracownicy będą mieli potrącane na PPK ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto

25 września mija termin wyboru instytucji finansowej, która będzie prowadziła Pracownicze Plany Kapitałowe w firmie - przypomina Polska Agencja Prasowa.

To ważna informacja dla pracodawców zatrudniający co najmniej 250 osób. Mają tylko kilkanaście dni mają czas na porozumienie się z pracownikami by podjąć decyzję.

Zobacz: Polacy wątpią w PPK. "Da się zauważyć nieufność"

W myśl nowej reformy emerytalne, pracownicy kolejnych firm będą mieli potrącane ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto na PPK.

Pieniądza te zasilą wybrany przez pracodawcę emerytalny fundusz inwestycyjny, a pracodawca dopłaci dodatkowo kwotę w wysokości 1,5 proc. brutto pensji pracownika. Natomiast państwo raz w roku dołoży do tego jeszcze 240 zł.

PPK nie są ściśle powiązane z emeryturą. To program oszczędnościowy, który będzie "obok" systemu. Pieniądze będą wypłacane na starość. Z PPK można zrezygnować w każdej chwili. Można też nie przystąpić do programu już na starcie i nie odkładać żadnych środków.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-09-2019

onakolejny świetny pomysł żeby ludzi okradać

12-09-2019

WendenLepiej kupować uncję złota co roku i schować w słoiku i iść n A emeryturę kiedy sie chce

12-09-2019

ProśbaJak sie z tego "czegoś" wypisać?

Rozwiń komentarze (27)