Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PPK z haczykiem. Oszczędzając na emeryturę, możesz stracić zasiłki

18
Podziel się

Przystąpienie do PPK powinni przemyśleć przede wszystkim korzystający z zasiłków i Funduszu Alimentacyjnego. Chcąc oszczędzić na emeryturę, mogą stracić bieżące świadczenia. W PPK znajduje się bowiem niebezpieczny haczyk.

Mało kto wie, że składka pracodawcy traktowana jest jako dochód pracownika. Niesie to ze sobą określone konsekwencje
Mało kto wie, że składka pracodawcy traktowana jest jako dochód pracownika. Niesie to ze sobą określone konsekwencje (iStock.com)
bDISOpsl

Pracownicze Programy Kapitałowe powoli staja się faktem. Do końca września pracujący w największych firmach (powyżej 250 pracowników) muszą zdecydować, czy chcą uczestniczyć w programie. Decyzję warto przekalkulować, bo jak przypomina "Fakt", składka płacona przez pracodawcę jest traktowana jako dochód pracownika.

Co to oznacza w praktyce? Po pierwsze, pracownik musi od tych pieniędzy zapłacić wyższy podatek dochodowy, a ponadto składka wliczana będzie do kryterium przy świadczeniach rodzinnych i z Funduszu Alimentacyjnego.

bDISOpsn

W przypadku zasiłku rodzinnego idodatków stosowana jest zasada złotówka za złotówkę, więc zasiłek zostanie obniżony o taką kwotę, o jaką przekroczone zostanie kryterium dochodowe (teraz to 674 zł). W Funduszu Alimentacyjnym ta zasada nie obowiązuje, więc wystarczy, że rodzic przekroczy próg o złotówkę (od 1 październik a wyniesie on 800 zł na osobę), a straci nawet 500 zł na dziecko.

Zobacz także: Obejrzyj: PPK a rozówd. Paweł Borys dementuje doniesienia medialne
bDISOpst

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDISOpsO
emerytury
KOMENTARZE
(18)
niesttey
2 lata temu
każdy kto trochę myśli z PPK wypisze się pierwszego dnia - ja na pewno nie będą finansował binazncjum pis
adryjan
2 lata temu
czyli: tu i teraz zapłącimy w postaci podaktu dochodowego, dopłatę od firmy do PPK (czyli panstwo ma hajs tu i teraz na koszt pracodawcy i nas) Za X lat - ppk wyląduje jak OFE i tyle bedziecie widziec wirtualne pieniążki;)
robal_pl
2 lata temu
Khehehe.. Zawsze jest haczyk. I te "premie" coroczne za oszczędzanie w PPK to sfinansują sobie sami 'oszczędzający' bo przecież zapłacą podatek od składki (pracodawcy).
bDISOpsP
Polak
2 lata temu
Zlikwidować zasiłki i biednych.
aaa
2 lata temu
dochód to dochód nie ważne w jakiej postaci,trzeba mieć skąd brać na wszelkie zasiłki
...
Następna strona