Notowania

ppk
11.11.2019 10:07

Pracownicze Plany Kapitałowe. Ważna data dla firm

12 listopada to kolejna ważna data dla właścicieli dużych firm. Pracodawcy zatrudniający przynajmniej 250 pracowników muszą najpóźniej we wtorek podpisać umowę o prowadzenie PPK z wybraną instytucja finansową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
12 listopada to kolejna ważna data dla dużych firm (Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News)

Jak przypomina Polski Fundusz Rozwoju, który odpowiada za wdrożenie PPK w polskich firmach, 12 listopada to kolejna już kluczowa data dla właścicieli firm.

Najpierw do 25 września trzeba było porozumieć się z załogą w sprawie wyboru instytucji zarządzającej PPK w danej firmie. Później - do 25 października - firma musiała podpisać z nią umowę o zarządzanie.

Teraz trzeba podpisać już umowę o prowadzenie Pracowniczych Planów Kapitałowych w firmie. Ma ona określać m.in. szczegółowe warunki gromadzenia środków i zarządzania nimi, deklarowania wpłat dodatkowych czy składania dyspozycji dotyczących gromadzonych środków.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Dopiero po jej zawarciu pracownicy stają się członkami PPK, a z ich pensji odprowadzana będzie dodatkowa składka emerytalna.

"Pierwsze wpłaty do PPK pracodawca powinien naliczyć i pobrać już od pierwszego wynagrodzenia, wypłaconego po zawarciu umowy o prowadzenie o PPK. Wpłaty należy przekazać do instytucji finansowej począwszy od miesiąca następującego po miesiącu, w którym zawarto umowę o prowadzenie PPK" - czytamy w komunikacie, opublikowanym na stronie mojeppk.pl.

Pracownicy będą mieli potrącane na PPK ze swojej pensji 2 proc. pensji brutto
PPK. Pracownicze plany kapitałowe uruchomione. Zbliża się ważny termin

- Jesteśmy ostrożnie optymistyczni, patrząc na proces podpisywania umów - powiedział portalowi prezes zarządu PFR Portal PPK Robert Zapotoczny.

Kazimierz Krupa: Cywilizacyjna rola PPK, PKP, CPK i kilku jeszcze innych skrótowców [FELIETON]

Przypomnijmy, że do PPK jako pierwsze muszą przystąpić właśnie te największe firmy. W dalszej kolejności dołączą mniejsi pracodawcy. Od stycznia taki obowiązek będą miały przedsiębiorstwa, w których pracuje przynajmniej 50 osób.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ppk, pracownicze plany kapitałowe, 12 listopada, emerytury, gospodarka, wiadomości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-11-2019

Treker65Złodziejstwo w majestacie prawa

11-11-2019

KejoZ czegoś trzeba finansować 500+, PPK nie gwarantuje że człowiek będzie miał te pieniądze na starość a jak już wspomina "prezes" Kaczyński cyt … Czytaj całość

11-11-2019

myślącyZ OFE zabrali to i z PPK zabiorą. To tylko kwestia czasu. Jedna ustawa załatwi sprawę.....bo kto im zabroni... ;)

Rozwiń komentarze (33)