Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Premie w ZUS. 26 tys. zł dla dyrektorów, 21 tys. dla zastępców

Niemal 330 mln zł - tyle ZUS wydał w zeszłym roku na premie. "Przyznano je za wyróżniające wyniki pracy, sumienność, jakość i terminowość pracy", tłumaczy Zakład. Na największe pieniądze mogli liczyć dyrektorzy, ale doceniono też wielu szeregowych pracowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Forum)
Prof. Uścińska akurat premii nie dostała (Fot: MICHAL DYJUK)

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył ubiegły rok wypłatami premii dla pracowników. Jak podaje "Super Express", największe dodatki dostali dyrektorzy oddziałów oraz ich zastępcy - odpowiednio 26 i 21,2 tys. zł.

"Dyrektorskie" premie w 43 oddziałach kosztowały Zakład łącznie 3,4 mln zł. Reszta z 330 milionów trafiła do pracowników niższych szczebli.

Co ciekawe, nie każdy mógł liczyć na takie pieniądze. Pominięta została na przykład prezes ZUS, prof. Gertruda Uścińska. Ale nie tylko ona nie dostała dodatkowych środków - premii nie przyznano nikomu z zarządu oraz z rady nadzorczej. Żaden z wiceprezesów nie dostał pieniędzy, żadna z osób zasiadających w radzie również ich nie zobaczyła.

Mały ZUS. Rzecznik przedsiębiorców chce zmian w programie. Obejrzyj wideo:

Tabloid zauważa, że o takich pieniądzach pomarzyć mogą emeryci i renciści. "SE" podkreśla, że zeszłoroczna waloryzacja emerytur wyniosła tylko 70 zł brutto, czyli raptem 57 zł netto. Podobna waloryzacja będzie w tym roku: seniorzy również dostaną gwarantowane 70 zł lub 3,56 proc. świadczenia więcej. Cytowana przez "SE" emerytka, Danuta Szymańska z Siedlec nie kryła oburzenia taką nierównością. - Postrzegam to jako obrazę nas, emerytów! Ja mam najniższą emeryturę i za 900 zł muszę przeżyć cały miesiąc! - komentowała.

Zakład tłumaczy, że premie zostały przyznane za rzetelną pracę, ale też za "realizację dodatkowych zadań oraz szczególne zaangażowanie".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-02-2020

EmerytNo tak....a na emerytury i renty kasy brak

29-02-2020

SierotaZa tych co zmarli i nie dostali ani jednej emerytury plus składki i kapitał początkowy

29-02-2020

Ciężko zasuwam a nie mamTo ile oni zarabiają .Patologia premia większa jak pensja roczna polaka.

Rozwiń komentarze (334)