Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Seniorzy czekają na dodatkową emeryturę. W piątek "czternastki" na kontach

1251
Podziel się:

- Obiecaliśmy 14. emeryturę i ona w ciągu najbliższych dni pojawi się na koncie, albo przeniesie ją listonosz - powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej po spotkaniu z seniorami. Jak uściśliła prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, pierwsi emeryci otrzymają ją już w piątek.

Seniorzy czekają na dodatkową emeryturę. W piątek "czternastki" na kontach
Premier Mateusz Morawiecki i prezes ZUS Gertruda Uścińska (KPRM, KPRM)
bETwQJTV

Premier obiecał poprawę sytuację seniorów. - Prócz 13. i 14., które realizujemy, chciałbym przypomnieć o wielkiej obniżce podatku dla emerytów. 90 proc. emerytów skorzysta na tych zmianach - stwierdził premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji prasowej po spotkaniu z seniorami.

- To kolejny dobry dzień dla seniorów - dodała minister rodziny Marlena Malag. - Przedstawiliśmy plan, w którym waloryzujemy emerytury, wprowadzamy kolejne projekty wsparcia dla seniorów - 13 i 14 emeryturę. To dodatkowe 36 mld zł dla seniorów wygospodarowane w tym trudnym czasie pandemii.

Prof. Uścińska, prezes ZUS, dodała, że już jutro część osób otrzyma 14. emeryturę. - Te osoby, które mają termin wypłat 1 listopada, już w piątek otrzymają 14. emeryturę na konta.

bETwQJTX

Jak przypomniała, czternastka to łącznie 11 mld zł, które trafiają do emerytów.

Wypłaty tzw. czternastek mają się zacząć w listopadzie. Ile wyniesie dodatkowe świadczenie? Będzie to dokładnie 1022, 88 zł. netto.

Kto dostanie 14. emeryturę?

Jednak w przeciwieństwie do 13-stej emerytury obowiązuje tu kryterium dochodowe.

Oznacza to, że 14-stkę w pełnym wymiarze liczyć mogą jedynie emeryci, których świadczenie nie przekracza 2251 zł netto. Jeżeli ktoś ma wyższą emeryturę, 14 emerytura zostanie uszczuplona.

bETwQJUd

Osoby z emeryturą powyżej 3300 zł już nie zobaczą emerytury na koncie.

Zobacz także: mBank webinary: Dobre nawyki w inwestowaniu – z czego korzystać, jakich zasad się trzymać, a czego unikać.

"Czternastek" nie otrzyma około 500 tys. emerytów pobierających najwyższe świadczenia.

bETwQJUe

Niestety w przyszłym roku emeryci nie będą mogli liczyć na taki dodatkowe środki. To świadczenie będzie wypłacone tylko raz i tylko w listopadzie 2021.

"Czternastka" przyznawana jest z automatu i nie trzeba składać o nią żadnego dodatkowego wniosku. Otrzymają ją osoby, które na dzień 31 października będą miały prawo do emerytury lub renty.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bETwQJUy
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(1251)
Pracujący bez...
2 tyg. temu
A 13 i 14 dla ludzi którzy ciężko pracują obecnie to będo?
wardy
3 tyg. temu
Zawsze to coś ale lepiej jednak pomyśleć o dodatkowym odkładaniu na emeryturę już teraz niż potem liczyć na takie dodatki spinające budżet. Ja mam trochę odłożone na lokacie i w ppk też oszczędzam
tylko tyle
miesiąc temu
Kraj rządzony przez Hunów
bETwQJUz
qumac
miesiąc temu
Jak inflacja zamieni się w hiperinflację to nawet 18-stka wam nie pomoże. Bez stabilnego pieniądza nie ma mowy o oszczędzaniu i realnej wymianie dóbr i usług. Rozumiał to Balcerowicz a nie rozumie tego Kaczyński i powtarza to samo co robiła z godpodarką PRL- owska komuna i to się dobrze nie skończy.
marek56.b
miesiąc temu
Żadna w tym zasługa pisiaków i Morawieckiego tylko tak ułożył się kalendarz. Żeby dostać emeryturę na 1 listopada to przelew musi nastąpić 29 października. Ja dostaję 5 każdego miesiąca lecz czasami dostaję 3 jak 5 wypadnie w niedzielę lub w świąteczny poniedziałek.
...
Następna strona