Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. AZI
|

14-sta emerytura. Wypłata za trzy miesiące. Nie wszyscy dostaną przelew

373
Podziel się:

Już za niecałe trzy miesiące ZUS rozpocznie wypłatę 14 emerytury, czyli jednorazowego dodatku dla seniorów. Wielu seniorów nie może się już doczekać – informuje "Super Express’’. Dodatkowe świadczenie dostaną tylko najubożsi emeryci.

14-sta emerytura. Wypłata za trzy miesiące. Nie wszyscy dostaną przelew
W tym roku emeryci mogą liczyć na jednorazowy dodatek od państwa. Arkadiusz Ziołek/ EastNews

Jednorazowy dodatek dla seniorów zaplanowany przez rząd wyniesie 1021, 88 zł. Jegorazowe wypłaty mają rozpocząć się w listopadzie. Pieniądze dostanie większość emerytów - osób, którym ZUS przyznał statut emeryta przed końcem tego roku.

Jeśli ktoś osiągnął wiek emerytalny, a nie złożył wniosku powinien się więc pospieszyć - inaczej w listopadzie nie dostanie pieniędzy.

Jednorazowa kwota od państwa przysługuje jednak tylko najuboższym seniorom, których świadczenie nie przekracza 2251 zł. Jeżeli ktoś ma wyższą emeryturę 14 emerytura zostanie uszczuplona. Nie wszyscy jednak dostaną czternastkę.

Zobacz także: Zapomnij o czternastce. Idzie Polski Ład. Maląg: 70 proc. emerytów skorzysta na zmianach

Osoby z emeryturą powyżej 3300 zł już nie zobaczą emerytury na koncie. Osobom ze świadczeniem w wysokości poniżej 2416 zł przysługuje pełna czternastka, czyli 1022,30 zł na rękę. Ci, którzy zarabiają powyżej tego progu, dostaną o tyle mniej, o ile przekraczają próg (zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę").

Niestety w przyszłym roku emeryci nie będą mogli liczyć na taki dodatkowe środki. To świadczenie będzie wypłacone tylko raz i tylko w listopadzie 2021.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(373)
czternastka
2 lata temu
Na Boga, błąd ortograficzny w tytule?! Do szkoły!!!
Oszukany emer...
2 lata temu
Czyli znowu rządowi złodzieje i manipulanci, ponieważ wykluczają z podwyżek emeryckich takich jak ja, którzy wypracowali sobie wyższe emerytury. Nas też dotykają rosnące koszty utrzymania, kredyty, pożyczki, naprawy itd. My też płacimy podatki i nie jedynie na biednych, a na siebie również i nam też należą się te pieniądze. 13-ta i 14-ta emerytura, całości.
Anty
2 lata temu
Premier mowi DRUKUJEMY
Eliza
2 lata temu
Zewsząd wyliczanie i obliczanie. Skoro tyle uwag, proszę przekazać czternastą emeryturę do domów opieki społecznej. . Tam emeryci będą Wam bardzo wdzięczni, a wy pozbędziecie się kłopotu
Bach
2 lata temu
To kolejne dzielenie EMERYTÓW, czas skonczyc z tymi "darami" za nasze pieniadze. To samo z podatkiem od emerytury do 2500 bez, pozostali maja karę za dluga, efektywna pracę. Młodzi do pracy, zadbajcie o swoje dzieci. bo to Wasz obowiązek!!!!
...
Następna strona