Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

14-sta emerytura. Wypłata za trzy miesiące. Nie wszyscy dostaną przelew

370
Podziel się:

Już za niecałe trzy miesiące ZUS rozpocznie wypłatę 14 emerytury, czyli jednorazowego dodatku dla seniorów. Wielu seniorów nie może się już doczekać – informuje "Super Express’’. Dodatkowe świadczenie dostaną tylko najubożsi emeryci.

14-sta emerytura. Wypłata za trzy miesiące. Nie wszyscy dostaną przelew
W tym roku emeryci mogą liczyć na jednorazowy dodatek od państwa. Arkadiusz Ziołek/ EastNews
bEJrMdsl

Jednorazowy dodatek dla seniorów zaplanowany przez rząd wyniesie 1021, 88 zł. Jegorazowe wypłaty mają rozpocząć się w listopadzie. Pieniądze dostanie większość emerytów - osób, którym ZUS przyznał statut emeryta przed końcem tego roku.

Jeśli ktoś osiągnął wiek emerytalny, a nie złożył wniosku powinien się więc pospieszyć - inaczej w listopadzie nie dostanie pieniędzy.

Jednorazowa kwota od państwa przysługuje jednak tylko najuboższym seniorom, których świadczenie nie przekracza 2251 zł. Jeżeli ktoś ma wyższą emeryturę 14 emerytura zostanie uszczuplona. Nie wszyscy jednak dostaną czternastkę.

bEJrMdsn
Zobacz także: Zapomnij o czternastce. Idzie Polski Ład. Maląg: 70 proc. emerytów skorzysta na zmianach

Osoby z emeryturą powyżej 3300 zł już nie zobaczą emerytury na koncie. Osobom ze świadczeniem w wysokości poniżej 2416 zł przysługuje pełna czternastka, czyli 1022,30 zł na rękę. Ci, którzy zarabiają powyżej tego progu, dostaną o tyle mniej, o ile przekraczają próg (zgodnie z zasadą "złotówka za złotówkę").

bEJrMdst

Niestety w przyszłym roku emeryci nie będą mogli liczyć na taki dodatkowe środki. To świadczenie będzie wypłacone tylko raz i tylko w listopadzie 2021.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJrMdsO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(370)
Eliza
miesiąc temu
Zewsząd wyliczanie i obliczanie. Skoro tyle uwag, proszę przekazać czternastą emeryturę do domów opieki społecznej. . Tam emeryci będą Wam bardzo wdzięczni, a wy pozbędziecie się kłopotu
Bach
2 miesiące temu
To kolejne dzielenie EMERYTÓW, czas skonczyc z tymi "darami" za nasze pieniadze. To samo z podatkiem od emerytury do 2500 bez, pozostali maja karę za dluga, efektywna pracę. Młodzi do pracy, zadbajcie o swoje dzieci. bo to Wasz obowiązek!!!!
Anna
2 miesiące temu
Zaszaleję: wymienię sedes bo spłuczka przecieka(naprawić się nie da bo próbowałam) i nowy gumolit położę w kuchni. Oby z tego dobrobytu woda sodowa nie uderzyła mi do głowy. W kolejnych miesiącach już bez szaleństw wydawać będę moje całe 1220 zł.
bEJrMdsP
Kot alik
2 miesiące temu
Jednorazowe zasiłki nie rozwiązują problemu niskich emerytur , mówię to jako Liberal , a nie Socjalista . 13 sta emerytura jest wypłacana raz w roku , tzw 14 stka tylko w tym roku. Przypomnę najnizsza Renta to około 800 zł za takie pieniądze nie da się wyżyć. Nie jest też pewne czy pis środków na tzw dodatkowe świadczenia nie wziął np z tych przeznaczonych na waloryzację rent i emerytur. Co by oznaczało obniżenie świadczeń a nie ich podwyżkę. Co by nie mówić Kasa na to nie pochodzi z dodatkowych pieniędzy budżetu tylko z zaplanowanych już środków które rząd po prostu przesunie być może nawet z kieszeni samych emerytów.
Minimum....
2 miesiące temu
Kiedy w naszym kraju zostana naniesione poprawki do minimum socjalnego i minimum egzystencji /wg IPiSS/ poprzez zastosowanie przelicznikow ekwiwalentnych dla poszczegolnych rodzajow gospodarstw domowych uzywanych m. in. przez UE /Eurostat/ i OECD. W obecnej formie progow minimalnych gospodarstwa 1-osobowe sa dyskryminowane w relacji do pozostalych gospodarstw domowych lub faworyzowane pozostale gospodarstwa w relacii do gospodarstwa 1-osobowego. Wielkosci te sa wazne bo sluza one do naliczania roznego typu zasilkow, jak chyba rowniez do okreslenia kwoty minimalnej gwarantowanej emerytury. Minimalna gwarantowana emerytura w wysokosci 1070 zl netto miesiecznie stanowi 85% minimum socjalnego dla 1-osobowego gospodarstwa domowego. ------- Minimalna gwarantowana emerytura dla osoby samotnej to obecnie 60% progu ryzyka ubostwa i wykluczenia spolecznego. ----- 1070 zl netto dla samotnej osoby to tyle samo, zgodnie z metodologia Eurostatu, co 1070 zl x 2,3 =2461 zl netto dla rodziny 2+ 2 dzieci /1M+1S/.
...
Następna strona