Notowania

Trzynasta emerytura. Sprzeciw Senatu na nic. Minister nie ma wątpliwości

Odrzucimy dzisiaj poprawki wprowadzone przez Senat - zadeklarowała minister rodziny Marlena Maląg. Chodzi o wypłatę trzynastych emerytur. Senatorowie nie chcą, by była wypłacana z Funduszu Solidarnościowego. Głosowanie w Sejmie zaplanowano na wieczór.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
(Fot: Piotr Nowak)

Do głosowania zostało jeszcze kilka godzin, ale minister rodziny Marlena Maląg nie ma wątpliwości, jak się zakończy. - Odrzucimy dzisiaj poprawki wprowadzone przez Senat - powiedziała w Polskim Radiu.

Senat ma poprawki do ustawy o "trzynastkach".
Trzynaste emerytury z Funduszu Solidarnościowego. Senat zaproponował poprawki

Senat wprowadził do ustawy zakładającej wypłatę tzw. trzynastej emerytury szereg poprawek. Najważniejsza postuluje wykreślenie zapisów wskazujących, że "trzynastki" będą wypłacane z Funduszu Solidarnościowego. Senatorowie uważają, że ten fundusz powinien być zarezerwowany - zgodnie z przeznaczeniem - na finansowanie potrzeb osób niepełnosprawnych. Natomiast zdaniem polityków PiS, Senat chce w ogóle zablokować wypłaty 13. emerytury.

Zobacz treż: 13. emerytura, kiedy wypłata? "To wymaga czasu"

- Nasza kochana opozycja już pokazała, w jakim kierunku chcą iść - ironizowała minister. - Oni zaklinają rzeczywistość, że zabieramy niepełnosprawnym. Tymczasem my wypłacamy z Funduszu Solidarnościowego, ale nie kosztem osób niepełnosprawnych - zapewniała Marlena Maląg.

Pani Elżbieta ma apel do wszystkich emerytów, którzy żyją za granicą (zdjęcie poglądowe)
"Nagle skarbówka wyczyściła mi konto". W podobnej sytuacji mogą być tysiące polskich emerytów za granicą

Pytana, skąd wie, jaki będzie wynik głosowania, minister wyjaśniła, że poprawki Senatu zmobilizowały Zjednoczoną Prawicę. - Jesteśmy zdeterminowani. Opozycja nas mobilizuje - powiedziała - To świadczenie będzie wypłacane co roku w kwietniu. Pobierający emerytury lub renty otrzymają je jeszcze przed świętami - dodała.

Jeśli posłowie - zgodnie z zapowiedzią minister rodziny - odrzucą poprawki Senatu, to w następnym podejściu ustawa trafi już bezpośrednio na biurko prezydenta Andrzeja Dudy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
13-02-2020

niestetypis już tak ma daje tym którzy będą na nich głosować zabierając słabszym - standard który do tej pory się sprawdza

13-02-2020

ciderta kobita wygląda jak jakiś cyborg plastikowy

13-02-2020

MaciejKiełbasa wyborcza!

Rozwiń komentarze (22)