Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Balcerowicz idzie do sądu. Skarży prezydenta

0
Podziel się

Fundacja FOR Leszka Balcerowicza złoży skargę na Bronisława Komorowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Balcerowicz idzie do sądu. Skarży prezydenta
(Krzysztof Białoskórski/orka.sejm.gov.pl)
bEifFymZ

Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza złoży skargę na Bronisława Komorowskiego do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. FOR zarzuca prezydentowi, że nie udostępnił ekspertyz, na podstawie których zdecydował o podpisaniu ustawy ograniczającej składki do OFE.

O pozwie dowiedział się TNV24. Balcerowicz i FOR od początku sprzeciwili się zmianom w systemie emerytalnym. Gdy ustawa trafiła na biurko Komorowskiego, Balcerowicz apelował, by prezydent jej nie podpisywał. Twierdził, że przepisy są niezgodne z konstytucją.

Mimo tych apeli prezydent zmiany w systemie emerytalnym zatwierdził.Wtedy Balcerowicz i FOR zażądali ujawniania analiz prawnych, na podstawie których podjęta została ta decyzja. Powoływali się przy tym na prawo do informacji publicznej. Do dziś prezydenckie ekspertyzy nie zostały ujawnione.

bEifFynb
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/orlowski;zmiany;w;ofe;nic;nie;dadza,80,0,793168.html) Orłowski: Zmiany w OFE nic nie dadzą Prof. Orłowski uważa, że przyszłe emerytury będą niskie niezależnie od tego, czy będą wypłacane z jednego czy z dwóch filarów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t134970.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/reforma;emerytalna;byla;niezbedna,225,0,792289.html) "Reforma emerytalna była niezbędna" Komorowski: _ Jak zmiany w OFE wpłyną na poziom przyszłych emerytur, to z punktu widzenia społeczeństwa, jest rzecz najważniejsza _ - stwierdził Komorowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t137043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zmiany;w;ofe;przesadzone;komorowski;podpisal;ustawe,156,0,808092.html) Zmiany w OFE przesądzone. Komorowski podpisał ustawę Zrobił to wbrew apelom ekonomistów. Więcej naszych składek trafi do ZUS.
bEifFynC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)