Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Borowski: Emeryci nie stracą na reformie

0
Podziel się

Polityk SDPL nie chciał wskazać zwycięzcy wczorajszej debaty. Zastrzegł jednak, że w kwestii OFE popiera rząd.

Borowski: Emeryci nie stracą na reformie
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bEgoDuYB

Były minister finansów twierdzi, że obecna sytuacja państwa wymusza na rządzie zmiany w systemie emerytalnym. Jego zdaniem emeryci na tym nie stracą. Jednocześnie podkreślił, że dobrze się stało, że doszło wczoraj do debaty między profesorem Leszkiem Balcerowiczem i ministrem Jackiem Rostowskim.

Borowski nie chciał powiedzieć, kto jego zdaniem wygrał debatę. Polityk SDPL popiera jednak propozycje ministra Rostowskiego. Jego zdaniem rząd musi zmienić zasady funkcjonowania systemu emerytalnego, ponieważ wymaga od tego obecna sytuacja państwa. W ocenie Borowskiego wprowadzane zmiany nie wpłyną negatywnie na wysokość przyszłych emerytur.

POSŁUCHAJ MARKA BOROWSKIEGO:

Rządowy projekt zakłada, że składka odprowadzana z naszych wynagrodzeń do OFE zostanie obniżona z obecnych 7,3 procent do 2,3 procent. Pozostałe 5 procent ma być zaksięgowane na kontach osobistych w ZUS-ie. Od 2017 roku do OFE ma być odprowadzane 3,5 procent składki a 5 procent na subkonto do ZUS-u.

bEgoDuYD
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/110/t135790.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/debata;o;ofe;twierdza;ze;wygral;balcerowicz,212,0,798164.html) Debata o OFE. Twierdzą, że wygrał Balcerowicz Tak uznało 51 proc. badanych w sondażu. Dla 37,2 proc. bardziej przekonujący Rostowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/89/t135257.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wydatki;na;urzednikow;wyzsze;niz;na;ofe,50,0,794162.html) "Wydatki na urzędników wyższe niż na OFE" Balcerowicz zapowiedział, że będzie demaskował demagogię w publicznej debacie o reformie emerytalnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/197/t127685.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/orlowski;zmiany;w;ofe;nic;nie;dadza,80,0,793168.html) Orłowski: Zmiany w OFE nic nie dadzą Prof. Orłowski uważa, że przyszłe emerytury będą niskie niezależnie od tego, czy będą wypłacane z jednego czy z dwóch filarów.
bEgoDuZe
KOMENTARZE
(0)