Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Co trzeci skarżący wygrywa z ZUS-em

0
Podziel się:

Ubezpieczeni najczęściej skarżą się na to, iż ZUS wyliczył im za niską emeryturę.

Co trzeci skarżący wygrywa z ZUS-em

Ubezpieczeni najczęściej skarżą się na to, iż ZUS wyliczył im za niską emeryturę. Na drugim miejscu jest odmowa prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy. I właśnie emeryci i renciści najczęściej wygrywali wojnę z ZUS, uzyskując wyższe świadczenia lub w ogóle nabywając do nich prawo.

Co trzecia decyzja ZUS, od której odwołali się do sądu jego klienci w 2010 roku, okazała się błędna. W ubiegłym roku takich wygranych osób było prawie 19 tysięcy. _ Dziennik Gazeta Prawna _ pisze, że z ZUS sądzą się również przedsiębiorcy - tutaj elementem spornym jest zazwyczaj sposób opłacania składek przez przedsiębiorców. W ubiegłym roku sukces w sądzie odniosło 5 tysięcy z nich.

Na kolejnych miejscach listy zażaleń wyrażanych wobec ZUS w postaci skargi sądowej są prawo do zasiłku chorobowego oraz za niska wysokość zasiłku macierzyńskiego.

_ Dziennik. Gazeta Prawna _ podkreśla, że wkroczenie na wojenną ścieżkę z ZUS się opłaca. Sądy pierwszej instancji, które w sporach na linii klient - ZUS wydały w ubiegłym roku 105 tysięcy wyroków, aż 33,9 tysiąca razy rację przyznały nie urzędowi, ale ludziom. Według ekspertów, wynika to z gorszej pracy ZUS i niestabilnego prawa. Jeszcze trzy lata temu sądy uchylały co piątą zaskarżoną decyzję zakładu - czytamy w artykule.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t74933.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/kadry/artykul/obowiazki;platnika;po;smierci;zleceniobiorcy,60,0,771388.html) Obowiązki płatnika po śmierci zleceniobiorcy Zleceniodawca musi wyrejestrować zmarłego z ubezpieczeń i złożyć do ZUS raporty wykazujące jego przychód z miesiąca, w którym nastąpiła śmierć.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/27/t18971.jpg ) ] (http://msp.money.pl/wiadomosci/prawo/artykul/jedno;okienko;to;fikcja;wciaz;nie;dziala,101,0,439653.html) Jedno okienko to fikcja. Wciąż nie działa Mimo szumnych zapowiedzi, żeby założyć firmę wciąż trzeba odwiedzić trzy okienka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)