Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

CU OFE będzie z korzyścią dla swoich członków interpretował prawo

0
Podziel się:

CU OFE chce w ten sposób zapobiec sytuacji, gdy w wyniku opóźnień w przekazywaniu składek przez ZUS uczestnicy funduszu mogą odnieść mniejsze korzyści wynikające z obniżenia prowizji.

bEIOWwLF

Commercial Union Otwarty Fundusz Emerytalny BPH CU WBK zamierza zastosować korzystniejszą dla klientów interpretację przepisów dotyczących stażu członkowskiego i pobierać niższą, 4-procentową prowizję po wpłynięciu do funduszu 24 składek na rachunek klienta. CU OFE chce w ten sposób zapobiec sytuacji, gdy w wyniku opóźnień w przekazywaniu składek przez ZUS uczestnicy funduszu mogą odnieść mniejsze korzyści wynikające z obniżenia prowizji.

'Wystąpiliśmy z wnioskiem w tej sprawie do Urzędu Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi i mamy nadzieję na pozytywną decyzję' – powiedział Piotr Szczepiórkowski, prezes zarządu Commercial Union PTE.

Obecnie już 10 proc. spośród 2 440 000 uczestników CU OFE płaci niższą prowizję. Do końca roku ich liczba przekroczy 1 500 000.

bEIOWwLH

'Dzięki korzystniejszej interpretacji sposobu liczenia stażu członkowskiego, najniższej na rynku
4-procentowej prowizji oraz bardzo dobrym wynikom inwestycyjnym wartość środków zgromadzonych na indywidualnych rachunkach będzie przyrastać znacznie szybciej' – podkreślił prezes Szczepiórkowski.

Dotychczas na 92,45 proc. rachunków w CU OFE wpłynęła co najmniej jedna składka z ZUS. Jest to najwyższy poziom spośród wszystkich działających OFE, co świadczy o wysokiej jakości umów przystąpienia do CU OFE przekazanych do ZUS.

'Cały czas podejmujemy działania zmierzające do dalszego zwiększenia liczby rachunków, na które wpływają składki. W najbliższym czasie listownie poprosimy uczestników CU OFE o uzupełnienie numerów NIP, których brakuje w 10 proc. umów przystąpienia do funduszu. Mamy nadzieję, że – przy aktywnej postawie naszych klientów – akcja ta pozwoli uzyskać kompletność wszystkich danych i, w rezultacie, najwyższą skuteczność przekazywania składek z ZUS' – wyjaśnił Piotr Szczepiórkowski.

W okresie 24 miesięcy do końca lipca 2001 roku Commercial Union OFE wypracował najwyższą stopę zwrotu spośród wszystkich funduszy emerytalnych. Wartość jednostki rozrachunkowej zwiększyła się w tym okresie o 23,5 proc.

bEIOWwLN

'Silna pozycja finansowa umożliwia nam zatrudnianie doskonałego zespołu inwestycyjnego i analitycznego, który skutecznie pomnaża pieniądze powierzone przez członków OFE' – powiedział prezes Szczepiórkowski.

Z informacji opublikowanych w Biuletynie Kwartalnym UNFE (I kwartał 2001) wynika, że Commercial Union OFE jest funduszem pierwszego wyboru dla osób przystępujących do funduszy emerytalnych. W okresie 12 miesięcy (od 1 kwietnia 2000 do 31 marca 2001) szeregi członków CU OFE zwiększyły się o 112 tysięcy osób wybierających fundusz z racji podejmowania pierwszej pracy.

W pierwszym półroczu 2001 roku zarządzające funduszem Commercial Union PTE osiągnęło zysk netto w wysokości ok. 41 mln zł.

'Jesteśmy jednym z pięciu PTE, które wykazały zysk z działalności operacyjnej w pierwszym kwartale 2001 roku, przy czym zysk operacyjny CU PTE w tym okresie był ponaddwukrotnie wyższy niż łączne zyski pozostałych czterech PTE. O stabilności naszej instytucji świadczy wysoki poziom kapitałów własnych CU PTE – ponad 105 mln zł. Silna pozycja finansowa pozwala nam rozważać możliwość obniżenia opłat ponoszonych przez naszych klientów' – powiedział Maciej Jankowski, wiceprezes zarządu CU PTE.

bEIOWwMi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)