Notowania

emerytura
15.07.2010 07:33

Dziś ważna decyzja w sprawie emerytur

Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy kobiety powinny pracować do 65. roku życia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Absolut_photos/Dreamstime)

Konieczność wydłużenia i zrównania wieku emerytalnego lepiej rozumieją Polacy niż rząd - wynika z badania opinii publicznej.

Co trzeci z nas zgadza się, by kobiety i mężczyźni kończyli pracę w wieku 65 lat; przeciw jest 66 procent ankietowanych - wynika z sondażu przeprowadzonego dla _ Dziennika Gazety Prawnej _ przez instytut Homo Homini. W 2003 r., gdy taka propozycja padła w tak zwanym planie Hausnera, oponowało 90 procent badanych.

Z sondażu wynika także, że 70 procent Polaków chce mieć prawo do przejścia na emeryturę bez względu na wiek, po 40 latach pracy. 72 procent z kolei zdecydowanie nie zgadza się na obniżenie świadczeń emerytalnych w celu ratowania budżetu.

_ Dziennik Gazeta Prawna _ przypomina, że dziś Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy kobiety powinny pracować do 65. roku życia.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Sarkozy: Francuzi muszą pracować dłużej! ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/sarkozy;francuzi;musza;pracowac;dluzej,145,0,643217.html )
* [ Bielecki: Zamiast podnosić wiek emerytalny, motywujmy ]( http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/bielecki;zamiast;podnosic;wiek;emerytalny;motywujmy,81,0,643153.html )
* [ KE za późniejszym odchodzeniem na emerytury ]( http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ke;za;pozniejszym;odchodzeniem;na;emerytury,112,0,640624.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: emerytura, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz