Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS?

0
Podziel się:

Emerytury wypłaci nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taki projekt w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Pracy.

Emerytury z OFE wypłaci nam ZUS?
(kprm.gov.pl)
bELowVVN

Emerytury z Otwartych Funduszy Emerytalnych wypłaci nam Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Taki projekt w najbliższych dniach przedstawi Ministerstwo Pracy.

Szefowa resortu Jolanta Fedak chce, żeby ustawa wypłatowa została uchwalona jeszcze przed wyborami - - dowiedziała się _ Gazeta Wyborcza _.

Projekt zakłada, że nasze oszczędności zgromadzone w otwartych funduszach emerytalnych będą na pięć do dziesięciu lat przed przejściem na emeryturę stopniowo przenoszone do ZUS-u.

bELowVVP

Zakład nie będzie nimi zarządzał ani ich inwestował. Zapisze je na naszym koncie i wyda na obecnych emerytów. A nam świadczenia będzie wypłacał tak jak teraz - ze składek płaconych przez pracujących. Każdego roku emerytury będą waloryzowane.

Ministerstwo Pracy rozważa też możliwość wypłaty pieniędzy z OFE. Osoba, która ukończy 65 lat, mogłaby wziąć swoje pieniądze uskładane w funduszu i wydać je, na co zechce. - _ Chciałabym, żeby każdy miał taką możliwość, ale jeszcze nie jest pewne, czy takie rozwiązanie znajdzie się w ustawie _- mówi minister Fedak.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/209/t134353.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;ma;zgody;co;do;skladek;do;ofe,83,0,788819.html) Nie ma zgody co do składek do OFE Dwie z siedmiu organizacji pracodawców i związków zawodowych nie podpisały porozumienia o zmianach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/t86452.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/fedak;o;ofe;ten;projekt;nie;rozwiaze;wszystkich;problemow,123,0,787067.html) Fedak o OFE: Ten projekt nie rozwiąże wszystkich problemów Minister pracy i polityki społecznej zapowiada, że rząd zajmie się reformą OFE 8 marca.
bELowVWq
KOMENTARZE
(0)