Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Fedak chce się dogadać z prezydentem

0
Podziel się:

Minister pracy i polityki społecznej proponuje rozmowy na temat łączenia emerytury i pracy.

Fedak chce się dogadać z prezydentem
(kprm.gov.pl)

Minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak chce rozmawiać z prezydentem na temat rozwiązań w kwestii łączenia emerytury i pracy.

Bronisław Komorowski zapowiedział, że poprawi przepisy emerytalne w podpisanej już przez siebie ustawie o finansach publicznych, która od stycznia znacznie utrudniłaby łączenie pracy z emeryturą

Minister Fedak zaznaczyła, że będzie przekonywała prezydenta, iż konieczne jest rozdzielenie świadczeń emerytalnych od pracy zawodowej. Jak dodała, należy zapewnić młodym ludziom warunki do rozwoju zawodowego i zakładania rodziny. Jolanta Fedak wyjaśniła, że tylko, jeśli będą się rodzić nowe pokolenia Polaków, system emerytalny będzie funkcjonował lepiej.

Jak dodała, często młodzi ludzie są o wiele trudniejszej sytuacji, niż starsze pokolenie, z którego wiele osób prócz emerytury dostaje też pensję.

POSŁUCHAJ JOLANTY FEDAK:

Jolanta Fedak dodała, że nowy system emerytalny zachęca wszystkich Polaków do jak najdłuższej kariery zawodowej.

Nowelizacja ustawy przewiduje, że osoby, które będą chciały przejść na emeryturę, będą musiały zwolnić się z pracy, z możliwością zatrudnienia chociażby następnego dnia.
Obecnie pracę z emeryturą łączy w Polsce około 50 tysięcy osób.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/203/t103371.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prezydent;za;emerytami;chce;zmiany;tego;co;podpisal,147,0,744339.html) Prezydent za emerytami, chce zmiany tego co podpisał Nie spodobał mu się zapis o konieczności wyboru - albo praca, albo emerytura.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/152/t114072.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/solidarnosc;atakuje;prezydenta;za;emerytury,18,0,744722.html) Solidarność atakuje prezydenta za emerytury Duda: Rządzący robią co chcą, nie pozwolimy sobie na to, by nas ośmieszali.
emerytury
kraj
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)