Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Fedak ma kolejny pomysł na OFE: Zabrać i kazać inwestować

0
Podziel się

Minister pracy szuka sposobu na ratunek dla budżetu.

Fedak ma kolejny pomysł na OFE: Zabrać i kazać inwestować
(kprm.gov.pl)
bEaeMkkB

_ - Część składki, która jest przez OFE inwestowana w polski dług, powinna pozostać w budżecie państwa, resztę OFE inwestowałoby w akcje _ - powiedziała Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej.

_ - Jaki jest sens odkładania zarobionych pieniędzy w funduszu na przyszłość, płacenia funduszom prowizję za to, że fundusz przyjmuje nasze pieniądze, a potem pożyczania w banku na wysoki procent, aby uzupełnić braki w kasie państwa. Albo jak uzasadnić pożyczanie od funduszu swoich własnych wcześniej przesłanych tam pieniędzy? Od tych wszystkich operacji na każdym etapie płacić procent. To jest prosta droga do bankructwa _ - powiedziała Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej w rozmowie z _ Gazeta Wyborczą _.

Jej zdaniem trudno będzie uniknąć przekroczenia progu 55 proc. w relacji długu publicznego do PKB. - _ Jeśli uda nam się utrzymać zakładane 3,5-procentowe tempo wzrostu PKB na przyszły rok, to mamy szanse dosłownie się "prześliznąć" _ - powiedziała.

bEaeMkkD
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/196/t85956.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/boni;przeciwny;reformie;emerytalnej;minister;fedak,232,0,654824.html) Boni przeciwny reformie emerytalnej minister Fedak Szef doradców premiera jest jednak gotów do dyskusji na ten temat.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t87169.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/prestizowe;starcie;ministrow;walcza;o;reforme,110,0,636270.html) Prestiżowe starcie ministrów, walczą o reformę Michał Boni i Jolanta Fedak forsują projekty zmian w OFE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t91472.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/polowa;polakow;niezadowolona;z;systemu;emerytur,219,0,604123.html) Połowa Polaków niezadowolona z systemu emerytur Reformy sytemu chcą przede wszystkim właściciele firm.
bEaeMkle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)