Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kaczyński: Nie ruszać wieku emerytalnego

0
Podziel się:

Jarosław Kaczyński na antenie Radia Maryja twierdzi, że nie widzi sensu spotkania z premierem.

Kaczyński: Nie ruszać wieku emerytalnego
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Za utrzymaniem obowiązującego wieku emerytalnego opowiedział się Jarosław Kaczyński. Lider PiS podkreślił, że nie widzi potrzeby spotykania się w sprawie zmian w systemie emerytalnym z premierem. Stworzenie OFE nazywa natomiast największym oszustwem ostatnich 20 lat.

PiS sprzeciwia się propozycji premiera Donalda Tuska zakładającej stopniowe podwyższanie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia. PiS proponuje wprowadzenie m.in. dobrowolności wyboru między ZUS a OFE oraz obniżenie składek ZUS dla osób rozpoczynających pracę.

_ - W żadnym wypadku nie należy zmieniać obecnego wieku emerytalnego 60 i 65 lat, natomiast obywatele mogą chcieć pracować do 67 lat i jeśli ktoś tego chce, to należy mu taką możliwość zostawić. Trzeba dać wybór, jeśli chodzi o OFE: jak ktoś chce być dalej w OFE - a to jest ryzykowne, bo to jest taka gra w ruletkę - to oczywiście może, a jeśli ktoś chce odejść, to należy mu taką możliwość zostawić _ - zaznaczył Kaczyński na antenie Radia Maryja.

Samą reformę wprowadzającą system otwartych funduszy emerytalnych nazwał _ jednym z największych - jeśli nie największym - oszustw, jakich się dopuszczono w ciągu ostatnich 20 lat _. _ Ci, co to wprowadzili wiedzieli, że to prowadzi do obniżki emerytur, choć może nie wiedzieli, że aż do tak radykalnej _ - ocenił Kaczyński.

Lider PiS zaznaczył, że obecnie wiele młodych kobiet może zostać matkami tylko dzięki temu, że ich dziećmi zajmą się babcie przebywające już na emeryturach. Zdaniem prezesa PiS, wydłużenie wieku emerytalnego kobiet odbierze im to udogodnienie i przyczyni się w ten sposób do ograniczenia przyrostu naturalnego.

Możliwość spotkania się w sprawie reformy emerytalnej z premierem bądź prezydentem, prezes PiS uznał za niepotrzebne. _ - Spotkania z szefem opozycji muszą mieć jakieś szczególne uzasadnienie. Ja, poza tą sytuacją, gdy przyjechał do Polski prezydent USA Barack Obama, nie dostrzegłem tego uzasadnieniai nadal nie dostrzegam _ - ocenił Kaczyński.

Według prezesa PiS, błąd popełnili przedstawiciele tych ugrupowań, którzy zgodzili się na spotkania z Tuskiem w sprawie wydłużenia wieku emerytalnego. _ Największy błąd popełniali ci, którzy z takimi troszkę otwartymi buziami słuchali długich wywodów premiera, pozwalając mu po prostu na to, by się reklamował przy okazji spotkania z nimi. Na tym polega błędne pojmowanie bycia w opozycji _ - dodał.

Czytaj więcej o podwyższeniu wieku emerytalnego
Tusk rozżalony: Już lepiej w ogóle nie róbmy tej reformy PSL ma nowy pomysł na wydłużenie wieku emerytalnego. Nie przypadł on do gustu premierowi.
Kto się ugnie? Od tego zależy przyszłość kobiet Szef resortu pracy twierdzi, że nie ma rozdźwięku w koalicji, co do konieczności wydłużenia wieku emerytalnego.
"To ewidentne, że emerytury muszą maleć" Premier Donald Tusk i minister finansów Jacek Rostowski uczestniczyli w debacie na temat szans i zagrożeń, związanych z wydłużeniem wieku emerytalnego kobiet.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)