Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kołodko o systemie automatycznej waloryzacji rent i emerytur

0
Podziel się:

Wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko powiedział, że przyjęty przez parlament system automatycznej waloryzacji rent i emerytur jest wadliwy.

W wywiadzie dla Programu Pierwszego Polskiego Radia Kołodko podkreślił, że niska, wynosząca obecnie pół procent, inflacja oraz niewielki wzrost płac realnych spowoduje, że w przyszłym roku waloryzacja wynosić będzie od 4 do 14-stu złotych.

Kołodko dodał, że lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby parlament podwyższył najniższe renty i emerytury, a te najwyższe pozostawił na poziomie nominalnym. Jego zdaniem istnieje konieczność zlikwidowania wszystkich mechanizmów rewaloryzacyjnych renty i emerytury.

Grzegorz Kołodko powiedział także, że program gospodarczy, którego przedstawienie rządowi zapowiedział minister gospodarki i pracy Jerzy Hausner nie jest programem konkurencyjnym dla programu naprawy finansów publicznych przygotowanego przez niego. Dodał, że to jego program wyznacza "fundamenty i ramy" dla polskiej gospodarki, a program ministra Hausnera można traktować jako dopełnienie tego programu, czyli swego rodzaju "podprogram".

emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)