Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dorn
23.02.2007 08:05

Ludwik Dorn nadzorcą ZUS?

Wicepremier Ludwik Dorn ma stanąć na czele zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych. Kancelaria Premiera jutro przejmie nadzór nad ZUS.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radosław Pietruszka)

Wicepremier Ludwik Dorn ma stanąć na czela międzyresortowego zespołu do spraw ubezpieczeń społecznych - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Według dziennika zespół ten zostanie powołany w trybie pilnym przez premiera Jarosława Kaczyńskiego. Kancelaria Premiera od jutra przejmie już oficjalnie nadzór nad Zakładem Ubezpieczeń Społecznych - czytamy w artykule.

"Rzeczpospolita" informuje, że w skład zespołu wejdzie Paweł Wypych - minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Wypych w rozmowie z dziennikarzami gazety powiedział, że nowy zespół będzie miał za zadanie inicjowanie prawa w zakresie ubezpieczeń społecznych. Ponadto ma się on też zająć dokończeniem reformy systemu emerytalnego.

W skład zespołu poza Ludwikiem Dornemi i Pawłem Wypychem wejdą jeszcze przedstawiciele ministerstw: pracy, finansów, zdrowia, spraw wewnętrznych i administracji oraz rolnictwa. Znajdą się w nim też przedstawicele ZUS i KRUS - donosi "Rzeczpospolita".

Tagi: dorn, emerytury, wiadomości, gospodarka, porady, polityka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz