Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mundurowi ustąpią w sprawie emerytur?

0
Podziel się:

Związkowcy czują się przyciśnięci do muru. Dziś wyślą pismo do premiera, w którym bronią odrębnego systemu emerytalnego służb mundurowych.

Mundurowi ustąpią w sprawie emerytur?
(Pryzmat/Dreamstime)

Policyjni związkowcy łagodzą stanowisko. Zgodzą się na 25-letni staż pracy i ustalenie wieku emerytalnego na 50 lat. Wcześniej związki domagały się wariantu 20/50, teraz zmieniły zdanie.

_ - Propozycja rządu 25 lat stażu w zasadzie sankcjonuje nasze ustalenia _ - mówi _ Dziennikowi Gazecie Prawnej _ szef Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów Antoni Duda.

Nie wiadomo jednak, czy rząd nie zażąda dalszych ustępstw, na przykład wprowadzenia wieku emerytalnego na poziomie 55 lat. Na ostatniej prostej usztywnił stanowisko. Zapowiedział, że jeśli związki nie zaakceptują jego propozycji, po wyborach funkcjonariusze zostaną włączeni do powszechnego systemu emerytalnego. Stanowisko rządu wsparła Rada Gospodarcza przy premierze.

Według gazety związkowcy czują się przyciśnięci do muru. Dzisiaj wyślą pismo do premiera Tuska, w którym bronią odrębnego systemu emerytalnego służb mundurowych.
Jak się skończy ta rozgrywka, okaże się jutro, kiedy nastąpi końcowa runda negocjacji między rządem a związkowcami.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/144/t139152.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/tusk;nie;ustapi;w;sprawie;mundurowek,54,0,826678.html) Tusk nie ustąpi w sprawie "mundurówek" Premier przyznał, że rozważany jest pomysł włączenia mundurowych do ZUS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/201/t136905.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/reforma;mundurowek;daleka;od;finalu,115,0,807283.html) Reforma mundurówek daleka od finału Premier zdementował doniesienia o porozumieniu ze związkowcami. Chce jednak ze zmianami zdążyć jeszcze przed wyborami.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/181/t12725.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/prawa;nabyte;przez;mundurowych;nietykalne,5,0,807173.html) "Prawa nabyte przez mundurowych nietykalne" Zdaniem premiera, reforma emerytur mundurowych powinna być przyzwoita, ale _ nie może być tak, że po 15 latach służby 35-latek dostaje świadczenia _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)