Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Na Litwie podwyższają wiek emerytalny. Opozycja: Wielu ludzi go nie doczeka

0
Podziel się:

Wiek emerytalny na Litwie do 2026 roku zostanie stopniowo wydłużony do 65 lat i ujednolicony dla kobiet i mężczyzn.

Na Litwie podwyższają wiek emerytalny. Opozycja: Wielu ludzi go nie doczeka
(prezydent.pl/GFDL)

Za wydłużeniem wieku emerytalnego opowiedzieli się przede wszystkim konserwatyści. Popiera ich też prezydent kraju Dalia Grybauskaite (na zdjęciu), która powiedziała, że _ Litwa już wcześniej musiała to uczynić _.

Wiek emerytalny na Litwie do 2026 roku zostanie stopniowo wydłużony do 65 lat i ujednolicony dla kobiet i mężczyzn.

Nowelizację ustawy o ubezpieczeniach społecznych poparło 60 posłów w 141-osobowym parlamencie, 42 było przeciwko, 12 - wstrzymało się od głosu.

Przeciwnicy wydłużenia wieku emerytalnego - partie opozycyjne, głównie socjaldemokraci - twierdzą, że teraz _ wielu ludzi w ogóle nie doczeka się emerytury _, albo _ będzie się starało o uzyskanie rent _.

Za wydłużeniem wieku emerytalnego opowiedzieli się przede wszystkim konserwatyści. Popiera ich też prezydent kraju Dalia Grybauskaite, która powiedziała, że _ Litwa już wcześniej musiała to uczynić _.

Wiek emerytalny na Litwie będzie wydłużany stopniowo poczynając od przyszłego roku - dla kobiet o 4 miesiące, dla mężczyzn o 2 miesiące w ciągu roku. Wiek emerytalny 65 lat zostanie osiągnięty w 2026 roku.

Obecnie na Litwie kobiety prawo do emerytury nabywają po ukończeniu 60 lat, a mężczyźni - 62,5.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/79/t91471.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/eksperci;wiek;emerytalny;musi;zostac;zrownany,61,0,644413.html) Eksperci: Wiek emerytalny musi zostać zrównany TK orzekł, że zróżnicowanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn jest zgodne z konstytucją.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/84/t89172.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/dzis;wazna;decyzja;w;sprawie;emerytur,228,0,644068.html) Dziś ważna decyzja w sprawie emerytur Trybunał Konstytucyjny ma rozstrzygnąć, czy kobiety powinny pracować do 65. roku życia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/80/t91472.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/ke;za;pozniejszym;odchodzeniem;na;emerytury,112,0,640624.html) KE za późniejszym odchodzeniem na emerytury Obecne systemy są nie do utrzymania - alarmuje Komisja Europejska.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)