Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ofe
03.02.2006 15:02

Najwięcej w styczniu zarobiły Pekao OFE i OFE DOM

Wśród Otwartych Funduszy Emerytalnych liderami wzrostów w styczniu zostały Pekao OFE, OFE DOM i OFE Polsat, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online, zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych i inwestycyjnych./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Wśród Otwartych Funduszy Emerytalnych liderami wzrostów w styczniu zostały Pekao OFE, OFE DOM i OFE Polsat, wynika z raportu przygotowanego przez spółkę Analizy Online, zajmującą się monitorowaniem rynku funduszy emerytalnych i inwestycyjnych.

„W styczniu wzrosły wartości jednostek rozrachunkowych wszystkich funduszy emerytalnych. Średnia stopa zwrotu, mierzona zmianą indeksu SAFU wyniosła 2,84% i była sporo wyższa niż w grudniu - 2,37%” – czytamy w raporcie.

Według Analizy Online nienajlepsze wyniki takich spółek jak: TP SA, PKN Orlen i Pekao SA, których duża ilość znajduje się w większości portfeli OFE, nie przeszkodziły zarządzającym w osiągnięciu bardzo dobrych wyników.

„Największe zyski wypracowali zarządzający funduszami: Pekao OFE (+4,19%), OFE DOM (+3,95%) oraz OFE Polsat (+3,72%). To już drugi z kolei miesiąc, kiedy zarządzający Pekao OFE wypracował najwyższy zysk” – podali analitycy.

Najgorsze wyniki miały natomiast: OFE Commercial Union (+2,17%), OFE Sampo (+2,26%) oraz OFE Bankowy (+2,3%).

Zdaniem Analizy Online dobre wyniki OFE w styczniu to niewątpliwy sukces zarządzających funduszami, którzy świetnie wykorzystali panującą na GPW dobrą koniunkturę i znacznie zwiększyli wartości jednostek rozrachunkowych.

„Dał się jednak zauważyć wyraźny wzrost różnicy pomiędzy najlepszym i najgorszym wynikiem - w grudniu ta różnica wynosiła 1,1 pkt procentowy - w styczniu już 2 pkt. procentowe” – czytamy w raporcie.

Tagi: ofe, emerytury, wiadomości, porady
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz