Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

OFE dobrze zarabiają na przyszłych emerytach

0
Podziel się:

Towarzystwa emerytalne pobrały od nas w tym roku już 1,37 mld zł opłat.

OFE dobrze zarabiają na przyszłych emerytach
(Emin Ozkan/Dreamstime.com)
bELwJIUl

Towarzystwa emerytalne pobrały od nas w tym roku już 1,37 mld zł opłat, ale i tak nie chcą obniżyć prowizji.

Z raportu Komisji Nadzoru Finansowego wynika, że po odliczeniu kosztów w kasie towarzystw, które zajmują się funduszami emerytalnymi, zostało aż 620 mln czystego zysku. To o 100 mln więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku i niemal tyle samo, ile w całym 2007 roku - zauważa _ Gazeta Wyborcza _.

Z badania wynika, że w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku najwięcej zarobił ING, drugie miejsce zajął Commercial Union, a trzecie - PZU. Gazeta przypomina, że ten sam okres był najgorszy w historii dla klientów otwartych funduszy emerytalnych. Do końca listopada nasze oszczędności emerytalne w OFE stopniały niemal o 14 procent.

bELwJIUn

ZOBACZ TAKŻE:

Według _ Gazety Wyborczej _, towarzystwa nie kwapią się do obniżania opłat, mimo że zarabiają coraz więcej dla siebie. Niemal wszystkie fundusze każdą wpłacaną składkę uszczuplają co miesiąc o 7 procent, czyli tyle, ile wynosi ustawowe maksimum. W ten sposób przez pierwsze pół roku przyszli emeryci oddali towarzystwom niemal miliard złotych - to o jedną piąta więcej niż rok temu - zauważa gazeta.

bELwJIUO
KOMENTARZE
(0)