Notowania

OFE ostrzegają: Emerytury będą niższe

Towarzystwa emerytalne krytykują plany obniżenia składki z 7,3 procent do 2 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(sculpies/iStockphoto)

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka krytykuje rządowy pomysł zmniejszenia składki składki emerytalnej przesyłanej z ZUS do OFE.

Obniżenie składki z 7,3 procent do 2 procent skończy się koniecznością cięcia emerytur - ostrzega Ewa Lewicka w wywiadzie dla dziennika _ Polska The Times. _Jej zdaniem minister pracyJolanta Fedakmija się z prawdą twierdząc, że OFE źle inwestują pieniądze Polaków.

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych przekonuje, że Fundusze wypracowały tak dobre wyniki, że _ kryzys jedynie je uszczuplił, a nie zjadł _.

[

Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? ]( http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/rzad;zalata;dziure;w;zus;pieniedzmi;z;drugiego;filaru,182,0,551094.html )
Ewa Lewicka nie zgadza się również z tym, aby ZUS porównywać z OFE. Jej zdaniem, obie te instytucje zostały stworzone po to by się uzupełniały, a nie ze sobą konkurowały. Jak tłumaczy, ZUS działa na innych zasadach - nie inwestuje składek, ale rejestruje je na indywidualnych kontach jako przyszłe zobowiązania do wypłaty.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
* [ Najważniejsze informacje w twojej skrzynce e-mail! ]( http://www.money.pl/egazety/ )
Tagi: obniżenie składki do ofe, ofe, emerytury, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, porady, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz