Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

OFE ostrzegają: Emerytury będą niższe

0
Podziel się:

Towarzystwa emerytalne krytykują plany obniżenia składki z 7,3 procent do 2 procent.

OFE ostrzegają: Emerytury będą niższe
(sculpies/iStockphoto)

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych Ewa Lewicka krytykuje rządowy pomysł zmniejszenia składki składki emerytalnej przesyłanej z ZUS do OFE.

Obniżenie składki z 7,3 procent do 2 procent skończy się koniecznością cięcia emerytur - ostrzega Ewa Lewicka w wywiadzie dla dziennika _ Polska The Times. _Jej zdaniem minister pracyJolanta Fedakmija się z prawdą twierdząc, że OFE źle inwestują pieniądze Polaków.

Prezes Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych przekonuje, że Fundusze wypracowały tak dobre wyniki, że _ kryzys jedynie je uszczuplił, a nie zjadł _.

[

Rząd załata dziurę w ZUS pieniędzmi z drugiego filaru? ]( http://www.money.pl/emerytury/raporty/artykul/rzad;zalata;dziure;w;zus;pieniedzmi;z;drugiego;filaru,182,0,551094.html )
Ewa Lewicka nie zgadza się również z tym, aby ZUS porównywać z OFE. Jej zdaniem, obie te instytucje zostały stworzone po to by się uzupełniały, a nie ze sobą konkurowały. Jak tłumaczy, ZUS działa na innych zasadach - nie inwestuje składek, ale rejestruje je na indywidualnych kontach jako przyszłe zobowiązania do wypłaty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)