Notowania

Pdniesienie wieku emerytalnego. PiS skieruje ustawy do TK

Prezes PiS podkreśla, że ustawa emerytalna jest barbarzyńska. Skazuje bowiem ogromną rzeszę Polaków na nędzę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Prezes PiS podkreśla, że ustawa emerytalna jest barbarzyńska. Skazuje bowiem ogromną rzeszę Polaków na nędzę. Jarosław Kaczyński dodał, że jego ugrupowanie będzie walczyło z tymi przepisami przed Trybunałem Konstytucyjnym.

_ - To był bardzo zły dzień w historii Polski ostatnich lat. Dzień, w którym w sposób urągający regułom demokracji, bo demokracja to nie tylko prawa większości, ale i prawa mniejszości _ - podkreślił prezes PiS.

POSŁUCHAJ PREZESA PiS:

źródło: IAR

Sejm znowelizował ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zmiany w systemie emerytur powszechnych zakładają stopniowe podwyższanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 roku życia.

W ocenie prezesa Kaczyńskiego uchwalona ustawa godzi w elementarne interesy ogromnych rzesz ludzi. Jak podkreślał w Sejmie, mamy do czynienia z uderzeniem w najbardziej elementarne prawa Polaków - prawo do życia. Zaznaczył, że przegłosowane przepisy skazują część ludzi na głodowe emerytury, czyli życie poniżej minimum biologicznego.

Czytaj więcej w Money.pl
W Sejmie będzie gorąco. Już niedługo Posłowie rozpoczną debatę w czwartek 26 kwietnia.
Solidarność w sprawie emerytur będzie interweniować nawet u króla Politycy opozycji nawołują do zawiązania konfederacji przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.
Gorąco przed Sejmem. "Ten rząd trzeba obalić" Związkowcy rozstawili miasteczko namiotowe na skwerze przed wjazdem do Sejmu.
Tagi: wydłużenie wieku emerytalnego, Jarosław Kaczyński, emerytura, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz