Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Podwyższenie wieku emerytalnego. Komorowski gotowy do rozmów

0
Podziel się:

Prezydent dał znak opozycji, że jest gotowy na dodatkowe konsultacji odnośnie podwyższenia wieku emerytalnego.

Podwyższenie wieku emerytalnego. Komorowski gotowy do rozmów
(Witold Rozbicki/Reporter)

Prezydent nie wyklucza dodatkowych konsultacji w sprawie reformy emerytalnej, pod warunkiem jednak, że będą one miały sens i będą się toczyć w atmosferze innej niż przedwczorajsze głosowania nad ustawą wydłużającą wiek emerytalny, mówi doradca prezydenta profesor Tomasz Nałęcz (na zdjęciu).

List w tej sprawie wystosował do Bronisława Komorowskiego Leszek Miller, który apeluje o to, by przed podpisaniem ustawy prezydent spotkał się i poszukał kompromisu. Tomasz Nałęcz tego nie wyklucza. - _ Jeśliby była realna szansa na to, żeby udało się jakieś porozumienie przeprowadzić, także w sprawie innych rozwiązań, towarzyszących temu wydłużeniu wieku emerytalnego, to takie działania prezydent podejmie _ - zadeklarował Nałęcz.

- _ Nie miałyby sensu jakieś spotkania, które byłyby tylko okazją do powtórzenia przez wszystkich tego samego, czy jakiejś kolejnej awantury. Gdyby ta propozycja pana przewodniczącego Millera miała doprowadzić do powtórki z piątkowych zachowań w Sejmie, to chyba lepiej Polakom zaoszczędzić kolejnego takiego spotkania _ - zastrzegł.

Tomasz Nałęcz zaznaczył, że ewentualne spotkanie odbędzie się w szerszym gronie. - _ Rozumiem, że pan przewodniczący Miller wnioskuje tu o serię konsultacji prezydenta ze wszystkimi klubami, a nie tylko z jednym klubem _ - powiedział doradca prezydenta.

- _ Jeśli byłaby realna szansa na większa zgodę w tej sprawie, na przykład dotyczącą kolejnych działań parlamentarnych dopełniających to rozwiązanie, to na pewno takie spotkanie miałoby sens i na pewno by się odbyło _ - dodał.

POSŁUCHAJ WYPOWIEDZI TOMASZA NAŁĘCZA:

Leszek Miller w liście do prezydenta zwrócił także uwagę na skandaliczną - jego zdaniem - procedurę uchwalenia ustawy emerytalnej. - _ Nigdy jeszcze w Sejmie nie zdarzyło się, oprócz oczywiście ustawy hazardowej, że projekt tak brzemienny w skutku, był procedowany w tak błyskawicznym tempie, bez uwzględnienia żadnych wniosków opozycji _ - mówił przedwczoraj były premier.

Czytaj więcej w Money.pl
Wyśmiali słowa prezydenta. "To ponury żart" Związkowcy chcą demonstrować w trakcie mistrzostw Europy. _ Apel ze strony prezydenta jest niepoważny _ - mówi rzecznik Solidarności.
Prezes PiS wie dlaczego rząd reformuje emerytury Jarosław Kaczyński zapowiada zaskarżenie ustaw do Trybunału Konstytucyjnego.
Prezydent zablokuje kluczową reformę? SLD chce, by prezydent przyjrzał się trybowi uchwalania ustawy emerytalnej. Zdaniem Leszka Millera, był on _ niedopuszczalny _.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)