Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Podwyższenie wieku emerytalnego. PiS jedzie na wieś

0
Podziel się:

Adam Hofman powiedział, że partia będzie przekonywać mieszkańców wsi do sprzeciwu wobec reformy emerytur.

Podwyższenie wieku emerytalnego. PiS jedzie na wieś
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bFfIcZiZ

Prawo i Sprawiedliwość chce przekonać mieszkańców wsi do sprzeciwu wobec reformy emerytur. Taką deklarację złożył rzecznik partii, Adam Hofman.

Poseł Hofman powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że kluczowe w sprawie reformy jest stanowisko PSL, a to ugrupowanie waha się w tej sprawie.

- _ Trzeba sobie jasno powiedzieć, że to od tego wahającego się PSL-u zależeć będzie, czy reforma przejdzie. My będziemy uświadamiać ludziom na wsi, wyjeżdżamy jutro w Polskę. wydaje się, że na wsi ten problem będzie jeszcze bardziej dotkliwy, bo praca do 67 roku życia na wsi w trudnych warunkach jest ciężkim doświadczeniem _ - powiedział Hofman.

bFfIcZjb

POSŁUCHAJ ADAMA HOFMANA:

źródło: IAR

PiS sprzeciwia się rządowej reformie, która zakłada podwyższenie wieku emerytalnego do 67. roku życia dla mężczyzn i kobiet. Jego zdaniem, Polska powinna najpierw wypracować taki status i taki rozwój gospodarczy jak kraje Zachodu. Zdaniem posła Hofmana, są jednak inne metody dzięki którym budżet może oszczędzić. W tym kontekście wymienił proponowane przez jego partię wybór między OFE a ZUS, nowy system podatkowy, a także ściąganie podatków od tych korporacji, którzy ich nie płacą - między innymi hipermarketów. Poseł Hofman mówił, że oszczędności mógłby przynieść też podatek bankowy.
Wczoraj zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rządowej propozycji podwyższenia wieku emerytalnego. W Pałacu Prezydenckim Bronisław Komorowski spotkał się z ekspertami i opowiedział się za jak najszybszym wprowadzeniem reformy. Przekonywał, że nie ma dla niej alternatywy.

O reformie emerytalnej czytaj w Money.pl
Kontrowersyjna wypowiedź posła. Posłuchaj W sprawie emerytur powinniśmy brać przykład z Niemiec - uważa europoseł PiS.
Tylko Pawlak i Rostowski nie boją się mówić prawdy Andrzej Zwoliński zdradza, co łączy szefa PSL i ministra finansów.
Odwilż na linii PO-PiS? Będą rozmawiać o... Zdaniem tej partii nie można zmuszać ludzi, aby pracowali dłużej, ale warto dać im taką możliwość.
bFfIcZjC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)