Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Pomostówki będą kosztować 600 mln zł rocznie

0
Podziel się:

Emerytury pomostowe mają objąć niecałe 200 tys. osób.

Pomostówki będą kosztować 600 mln zł rocznie
(PAP/Paweł Kula)
bEJsqOZh

Według planów rządu emerytury pomostowe mają kosztować co roku ok. 600 mln zł.

Minister Pracy i Polityki SpołecznejJolanta Fedakpoinformowała, że prace zespołu Komisji Trójstronnej, zajmującego się emeryturami pomostowymi, nie zostały zakończone.

_ - Przewodniczący zespołu ds. ubezpieczeń społecznych poinformował, że zwoła jeszcze jedno posiedzenie komisji, na którym zostaną omówione kwestie dotyczące zakresu niektórych praw, a także sposobu finansowania tej ustawy. Wierzę, że porozumienie będzie osiągnięte _ - powiedziała Fedak.

bEJsqOZj

Przedłużające się prace KT nad projektem reformy emerytur pomostowych nie zablokują dalszych prac rządu nad ustawą._ - Wszyscy zgodnie stwierdzili, że nie będzie to blokowało dalszych prac rządu _ - podkreśliła minister.

Zgodnie z zapewnieniami z końca sierpnia po 10 września projekt ustawy miał trafić do Sejmu. Fedak dodała także, że ustawa o emeryturach pomostowych powinna objąć od 170 do 190 tys. osób, a przy takim założeniu roczny koszt tych emerytur to szacunkowo 600 mln zł. MPiPS chce, aby ustawa o emeryturach pomostowych weszła w życie od stycznia 2009 r._ _

bEJsqOZK
emerytury
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)