Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna - PO i PSL się dogadają

0
Podziel się:

Szef resortu pracy twierdzi, że nie ma rozdźwięku w koalicji, co do konieczności wydłużenia wieku emerytalnego.

Reforma emerytalna - PO i PSL się dogadają
(PAP/Jacek Bednarczyk)

_ PO i PSL dojdą do porozumienia w sprawie reformy systemu emerytalnego _ - uważa * *Minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL. Pomysł ludowców zakłada, że kobiety, które mają dzieci, mogłyby iść na emeryturę szybciej.

Szef resortu pracy powiedział dziś, że między obu partiami koalicyjnymi nie ma rozdźwięku, co do konieczności wydłużenia wieku emerytalnego. - _ To jest wyzwanie, które stawiają przed nami określone procesy demograficzne, to powoduje, że jest potrzeba wydłużania wieku emerytalnego _ - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Podkreślił, że dla ostatecznego kształtu projektu reformy emerytalnej znaczące będą rozpoczęte już konsultacje społeczne, które - jak mówił - _ rozszerzają formułę i powodują, że czasem znajdowane są rozwiązania, których jeszcze dzisiaj nie znamy _. _ Jestem przekonany, że PSL z Platformą potrafi dochodzić do porozumienia _ - uważa minister.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej prowadzi prace nad projektem nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Propozycja przedstawiona przez premiera Donalda Tuska zakłada, że od 2013 r. ma być stopniowo zrównywany i podwyższany wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn - docelowo do 67. roku życia.

Główna różnica między koalicyjnymi partiami PO i PSL w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego dotyczy kobiet. Ludowcy postulują, by umożliwić im wcześniejsze zakończenie pracy - o 3 lata za urodzone dziecko. Czas pracy matek mógłby być maksymalnie skrócony o 9 lat. PO nie zgadza się na takie rozwiązanie. Dziś o sprawie reformy emerytalnej rozmawiać mają politycy ze ścisłych kierownictw PO i PSL.

Czytaj więcej o reformie emerytalnej w Money.pl
"To grozi nam powrotem do liberum veto" Leszek Balcerowicz krytykuje stanowisko opozycji i PSL w sprawie rządowych propozycji podwyższenia wieku emerytalnego.
Zmiany w emeryturach. Tusk ogłosił brutalną prawdę Premier ujawnił, na co jest gotowy by przeforsować zmiany.
Starzy zabierają etaty młodym? Nonsens! 340 tysięcy nowych miejsc pracy w osiem lat Rząd chce przesunąć wiek emerytalny do 67 lat. Zobacz zaskakujące skutki zmian.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)