Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Reforma emerytalna rozwścieczyła związkowców. Będzie protest

0
Podziel się:

Trwają koalicyjne ustalenia dotyczące zrównania i podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat.

Reforma emerytalna rozwścieczyła związkowców. Będzie protest
(Reporter Poland)

Związkowcy zapowiadają, że nie pozwolą na przeforsowanie reformy emerytalnej w kształcie proponowanym przez rząd. Mówią, jak będzie wyglądał protest.

Trwają koalicyjne ustalenia dotyczące zrównania i podwyższenia wieku emerytalnego do 67 lat. Tymczasem przedstawiciele związków zawodowych prowadzą akcję przeciwko wydłużeniu tego wieku.

Wczorajszym obradom komisji trójstronnej w tej sprawie towarzyszyła pikieta kobiet z central związkowych a na poniedziałek w proteście przeciw rządowym planom związkowcy chcą zbudować miasteczko przed kancelarią premiera.

Jak powiedział przewodniczący NSZZ _ Solidarność _ Piotr Duda, dalsze działania zależą od tego, czy na posiedzeniu w dniach 28-30 marca Sejm przyjmie wniosek o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy emerytalnej.

Piotr Duda zaznaczył, że związkowcy zrobią wszystko, by do ustawowego wydłużenia wieku emerytalnego nie doszło. - _ Na pewno nie odpuścimy i jeśli rząd sobie myślał, że przepchnie tę ustawę kolanem to się myli _ - powiedział Piotr Duda. Dodał, że pod wnioskiem o referendum podpisało się już ponad 2 miliony Polaków.

Według Piotra Dudy przygotowanego przez rząd projektu w żaden sposób nie da się wybronić. _ - Jest to reforma kompletnie nieprzygotowana, oderwana od realiów i nikt rozsądny jej nie poprze _ - zaznaczył szef Solidarności. Pikiety organizowane są wspólnie ze wszystkimi największymi centralami związkowymi - OPZZ-tem i Forum Związków Zawodowych.

Czytaj więcej o reformie emerytalnej
Gowin ujawnia. To od nich zależy los reformy Minister sprawiedliwości mówi, jaką ma opinię o Januszu Palikocie.
PSL stawia Tuska pod ścianą. Premier może skończyć jak... Poseł PSL Janusz Piechociński, ujawnia szczegóły negocjacji Tuska i Pawlaka.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)