Notowania

Reforma emerytlana. Prezes PiS wie kto na niej skorzysta

Jarosław Kaczyński zapowiada zaskarżenie ustaw do Trybunału Konstytucyjnego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Według Jarosława Kaczyńskiego rządowa reforma emerytalna nie ma uzasadnienia merytorycznego i jest _ co najwyżej sygnałem dla agencji ratingowych _. Równocześnie powtórzył, że jego klub zaskarży reformę do Trybunału Konstytucyjnego. *

Sejm przegłosował w piątek rządową ustawę wydłużającą i zrównującą wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat, a także zmiany w emeryturach mundurowych. W dyskusji przed głosowaniem nie zabrakło emocji. PiS chciało wykluczenia Janusza Palikota z obrad za stwierdzenie, że Jarosław Kaczyński _ był gotów wysłać swego brata na śmierć _. Ponadto - według PiS - ze strony, gdzie na sali sejmowej zasiadają posłowie Ruchu Palikota, padły w kierunku szefa PiS słowa _ zadzwoń do brata _.

_ - Skierujemy reformę do Trybunału Konstytucyjnego i będziemy stosować wszelkie inne możliwe metody, żeby doprowadzić do zmiany tej sytuacji _ - zadeklarował Kaczyński. W jego ocenie, reforma _ nie ma żadnego merytorycznego uzasadnienia _.

_ - To jest co najwyżej sygnał dla różnego rodzaju podmiotów międzynarodowych, szczególnie agencji ratingowych, aby Polsce nie obniżały ratingu. One orientują się, że różne dane tutaj podawane, choćby te dotyczące deficytu finansów publicznych są - łagodnie mówiąc - cokolwiek podmalowane _ - uważa prezes PiS.

Kaczyński pytany był również czy dyskusja w trakcie piątkowych głosowań nad reformą emerytalną, a także zachowanie związkowców z NSZZ _ Solidarność _, którzy na pewien czas zablokowali kompleks budynków sejmowych, przekroczyły granice debaty publicznej.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/182/m125366.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wywiady/artykul/wiek;emerytalny;podniesiemy;do;80;lat;i;nie;bedzie;protestow,45,0,1071405.html) *Wiek emerytalny podniesiemy do 80 lat. I nie będzie protestów * Współtwórca reformy emerytalnej o tym, co trzeba zmienić w systemie. Prezes PiS zwrócił uwagę, że _ ta władza całkiem niedawno została powołana w wyborach i o zmianach w emeryturach nic nie mówiła _. - _ Pozostawiała to bez komentarza albo wręcz mówiła zupełnie odwrotnie niż następnie zaczęła czynić. Ja to cytowałem. Cytowałem to, co panowie Tusk, Komorowski, Rostowski mówili w sprawie emerytur _ - podkreślił Kaczyński. _ Jeśli się działa w ten sposób, to trzeba się liczyć z bardzo daleko idącymi reakcjami _ - dodał.

W piątek w swoim wystąpieniu w Sejmie Kaczyński przywołał m.in. wypowiedź prezydenta Komorowskiego z debaty w kampanii wyborczej w 2010 roku, w której mówił, że _ w Polsce nie ma potrzeby podnoszenia wieku emerytalnego _. Szef PiS zacytował także szefa rządu z 2011 roku, który mówił, że nie wierzy, żeby _ wszyscy ludzie zbliżający się do 70. mogli pracować w swoich zawodach z równą wydajnością, jak robili to wcześniej _.

Kaczyński pytany był również o zmniejszającą się różnicę w sondażach między PO a PiS. _ Od dłuższego czasu trwa proces wyrównywania. - Społeczeństwo zaczyna sobie w końcu zdawać sprawę jaki jest charakter tej władzy _ - ocenił lider PiS. W jego ocenie, rząd PO-PSL _ to władza skrajnie niekompetentna i skrajnie antyspołeczna _. _ - To jest także władza nie do przyjęcia dla tych wszystkich, którzy przyjmują to, co jest podstawą naszej partii: +warto być Polakiem+ _ - mówił.

Jak dodał, _ realnym sojusznikiem rządu jest klon PO - ruch pana, którego nazwiska zwykle nie wymienia _. - _ Ruch, który mówi wyraźnie: +trzeba się wyrzec polskości+. To zostało sformułowane przez jego przywódcę zupełnie wprost _ - uważa Kaczyński. Jak dodał, _ inne elementy, które on forsuje, były zawsze elementem socjotechniki polskich wrogów. _

Czytaj więcej w Money.pl
Tego nie chcą Polacy. Zobacz sondaż 79 proc. dorosłych Polaków jest przeciwnych podniesieniu wieku emerytalnego mężczyzn do 67 lat.
"Na tym państwo nie może zarabiać" W obecnej sytuacji demograficznej państwa należy dokonać wszelkich starań, aby wesprzeć społeczeństwo - mówi Jan Bury.

_ _

Tagi: podwyższenie wieku emerytalnego, reforma emerytalna, emerytury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, porady, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz