Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
emerytury mundurowych
06.07.2011 12:18

Reforma mundurówek nie w tej kadencji

Spór rozbija się o granicę wieku, po przekroczeniu którego mundurowi będą mogli zakończyć pracę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(włodi/CC/FLickr)

*W Kancelarii Premiera trwa spotkanie rządowo-związkowego zespołu do spraw reformy emerytur służb mundurowych. *

Z informacji przekazanych przez stronę związkową wynika, że jest to ostatnie spotkanie w tej sprawie. Ma się zakończyć podpisaniem wspólnego protokołu. Nie wiadomo, czy uda się zawrzeć kompromis w najważniejszej dla związkowców sprawie, czyli liczby lat po których mundurowi będą mogli przechodzić na emeryturę.

Spór na linii strona rządowa - związkowcy rozbija się o kwestię fundamentalną, czyli granicę wieku, po której będzie można w przyszłości zrzucić mundur i przejść na odpoczynek. Rząd chce, żeby policjanci, pogranicznicy, strażacy, funkcjonariusze służby więziennej i żołnierze przechodzili na emeryturę po 25 latach pracy i ukończeniu 55 roku życia.

Przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych mówią takim rozwiązaniom nie. Zgadzają się na 25 lat pracy i 50 rok życia. Drobne różnice dotyczą też orzekania grup inwalidzkich wśród mundurowych, ale według wcześniejszych zapewnień obu stron to tylko kosmetyka.

Nad szczegółami reformy emerytur mundurowych specjalny rządowo-związkowy zespół pracuje już od grudnia ubiegłego roku. Już wiadomo, że do wyborów nie uda się napisać nowych rozwiązań w formie projektu ustawy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/212/t89556.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/mundurowi;ustapia;w;sprawie;emerytur,239,0,831471.html) Mundurowi ustąpią w sprawie emerytur? Związkowcy czują się przyciśnięci do muru. Dziś wyślą pismo do premiera, w którym bronią odrębnego systemu emerytalnego służb mundurowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t86511.jpg ) ] (http://www.money.pl/emerytury/wiadomosci/artykul/zwiazkowcy;emerytura;mundurowa;po;25;latach,23,0,851735.html) Związkowcy: Emerytura mundurowa po 25 latach Funkcjonariusze służb mundurowych powinni mieć prawo do emerytury po 25 latach służby bez względu na wiek - taką propozycję związkowcy przedstawili ministrowi Michałowi Boniemu. To krok do przodu - ocenia Boni.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t85954.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/mundurowi;nie;moga;dogadac;sie;z;rzadem,41,0,832297.html) Mundurowi nie mogą dogadać się z rządem Związkowcy nie godzą się na propozycje zespołu Michała Boniego. Grożą protestami.
Tagi: emerytury mundurowych, emerytury, kraj, wiadomości, wiadmomości, porady, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz