Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Sfinalizowano fuzję OFE Pocztylion i Arka-Invesco OFE

0
Podziel się:

Fuzja funduszy emerytalnych OFE Pocztylion i Arka-Ivesco OFE została sfinalizowana w miniony poniedziałek

bFfxEnhh

Fuzja funduszy emerytalnych OFE Pocztylion i Arka-Ivesco OFE została sfinalizowana w miniony poniedziałek - poinformował połączony fundusz w środowym komunikacie.

Pocztowo-Bankowe PTE, które docelowo przyjmie nazwę Poczta Polska-Cardif (BNP Paribas) Arka Invesco, zarządza połączonym funduszem noszącym nazwę Pocztylion.

Połączenie aktywów Arka-Invesco PTE SA i Pocztowo-Bankowego PTE SA zarejestrowano 11 czerwca. Jest to pierwsza fuzja towarzystw emerytalnych i zarządzanych przez nie otwartych funduszy emerytalnych na polskim rynku.

bFfxEnhj

Połączenia dokonano drogą przejęcia PTE Arka-Invesco SA przez Pocztowo-Bankowe PTE SA. W wyniku połączenia wszyscy członkowie Arka-Invesco OFE stali się członkami OFE Pocztylion, a aktywa Arka-Invesco OFE stały się aktywami OFE Pocztylion.

Aktywa połączonego funduszu na dzień połączenia wynoszą blisko 300 mln zł, a liczba członków prawie 450 tys.

'Członkowie funduszu Arka Invesco, którzy weszli w skład funduszu Pocztylion skorzystali na połączeniu dzięki obniżeniu prowizji składek z 7,9 proc. do 7,5 proc. po dwóch latach członkostwa' - napisano w komunikacie.

Na początku marca Urząd Nadzoru nad Funduszami Emerytalnymi zezwolił na połączenie OFE Pocztylion i Arka Invesco OFE. Oba towarzystwa podpisały umowę o fuzji na początku lutego 2001 roku.

bFfxEnhp

W połączonym towarzystwie trzy grupy akcjonariuszy: Poczta Polska, BNP Paribas wraz z Cardif SA oraz dotychczasowi akcjonariusze Arki-Invesco (Amvescap i Konferencja Episkopatu Polski), mają mieć po 33,3 proc. akcji.

OFE Pocztylion, zarządzany przez PTE Pocztowo-Bankowy, jest jednym z większych funduszy emerytalnych z około 380 tys. uczestników. Natomiast do funduszu emerytalnego zarządzanego przez PTE Arka-Invesco należy około 70 tys. klientów.

bFfxEnhK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)