Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ustawa emerytalna. Prezydent gotów podjąć "niepopularne decyzje"

0
Podziel się:

Jestem gotowy podjąć decyzje niepopularne społecznie - zapowiedział Bronisław Komorowski.

Ustawa emerytalna. Prezydent gotów podjąć "niepopularne decyzje"
(eecpoland.eu)

Decyzja prezydenta w sprawie przyszłości reformy emerytalnej będzie zależeć od opinii konstytucjonalistów. Bronisław Komorowski zapowiedział, że zanim zdecyduje co zrobi z ustawą, podda głębokiej analizie zgodność jej zapisów z ustawą zasadniczą.

Bronisław Komorowski podkreślił, że jest gotowy podjąć decyzje niepopularne społecznie i będzie kierował się przede wszystkim interesem Polski i przyszłych pokoleń. Dodał, że dla niego najważniejszym kryterium jest to, by skutki tej decyzji sprzyjały rozwojowi Polski w przyszłości.

Prezydent nie chciał określić, do kiedy daje sobie czas na decyzję, bo jak tłumaczył, ma to znaczenie drugorzędne. Przypomniał również, że zanim ustawa trafi na jego biurko, jeszcze zajmą się nią senatorowie.

W wywiadzie udzielonym TVP Info, Bronisław Komorowski skrytykował również piątkową demonstrację Solidarności na Wiejskiej przeciwko reformie emerytalnej i blokadę parlamentu. Prezydent uważa, że taka sytuacja nie może powtórzyć się w przyszłości.

Zablokowanie wyjść z Sejmu przez związkowców Komorowski nazwał zamachem na serce polskiej demokracji. Oskarżył też część polityków o podsycanie nastrojów wśród protestujących. Jego zdaniem, parlamentarzyści powinni solidarnie wystąpić przeciwko łamaniu prawa, a nie udzielać poparcia demonstrującym w ten sposób członkom Solidarności.

Czytaj więcej w Money.pl
Prezydent ujawnia, do czego namawiał Tuska Bronisław Komorowski sam namawiał do zmian. _ Został zrobiony dobry początek _ - powiedział prezydent.
Na te zmiany Kaczyński nigdy się nie zgodzi Prezes PiS kpi z rządzącej koalicji: _ Oni nawet nie potrafią przygotować projektu ustawy _.
Sprawa emerytur nie jest jeszcze zamknięta? Prezydent dał znak opozycji, że jest gotowy na dodatkowe konsultacji odnośnie podwyższenia wieku emerytalnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)