Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wiek emerytalny połączą ze stażem pracy?

3
Podziel się

Minister finansów Paweł Szałamacha w radiowej Jedynce przyznał, że rekomendował powiązanie wieku emerytalnego ze stażem pracy. Dziś sprawą cofnięcia reformy emerytalnej na bazie projektu prezydenta zajmie się rząd.

Wiek emerytalny połączą ze stażem pracy?
bDJbmnxN

Minister finansów Paweł Szałamacha w radiowej Jedynce przyznał, że rekomendował powiązanie wieku emerytalnego ze stażem pracy. We wtorek sprawą cofnięcia reformy emerytalnej na bazie projektu prezydenta zajmie się rząd.

Sugestia uzależnienia wieku emerytalnego od stażu znalazła się w jawnej korespondencji skierowanej do minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej - mówił minister Szałamacha. Wprowadzenie takiego mechanizmu jest po to, by "pracownicy mogli zgromadzić kapitał emerytalny, który będzie podstawa ich emerytury" - dodał szef resortu finansów.

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu ponownie zajmie się prezydenckim projektem reformy emerytalnej. Przewiduje on powrót do wieku sprzed reformy emerytalnej czyli 60 lat dla kobiet i 65 dla mężczyzn. Resort finansów zaproponował, by przejście na emeryturę w wieku 65 i 60 lat uzależnić dodatkowo od stażu pracy. Ten staż miałby wynosić 40 lat dla mężczyzn i 35 dla kobiet.

bDJbmnyq
emerytury
wiadomości
KOMENTARZE
(3)
abc
5 lata temu
40 lat dla fizola to i tak za długo przeciętny fizol na emeryturce żyje 2 lata większość w wieku 55 lat 65 lat wałęsa się po szpitalach - wiec taniej i rozsądniej wprowadzić 40 lat pracy a państwo wyda mniej na leczenie i ludzie zadowoleni
ZK590
5 lata temu
przepracować 20 lat i w wieku 60 lat żądać emerytury ?
Kiks
5 lata temu
strasznie to uwłaczające dla kobiety - dostać pensję za bycie nałożnicą.
bDJbmnyr