Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyższy wiek emerytalny. Rostowski chwali reformę

0
Podziel się:

Minister mówił, że mimo zapowiadanych protestów w czasie Euro 2012 nie ma możliwości wycofania się z reformy emerytalnej.

Wyższy wiek emerytalny. Rostowski chwali reformę
(Reporter)

Jestem przekonany, że Polacy docenią reformę emerytalną w następnych kilku miesiącach, bo wzmocni ona także Polskę - powiedział minister finansów Jacek Rostowski.

Minister mówił, że mimo zapowiadanych protestów w czasie Euro 2012 oraz sondaży mówiących, że znaczna część Polaków jest przeciwnych podwyższaniu wieku emerytalnego do 67. roku życia - nie ma możliwości wycofania się z reformy emerytalnej.

_ - Nie ma możliwości wycofania się z reformy emerytalnej, która została przegłosowana przez prawie dwie trzecie Sejmu. Jestem przekonany, że Polacy docenią tę reformę w następnych kilku miesiącach, bo ta reforma także wzmocni Polskę _ - podkreślił w rozmowie z TVN24.

Uchwalona w piątek nowelizacja ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych przewiduje, że od 2013 r. wiek emerytalny będzie wzrastał o trzy miesiące każdego roku. Tym samym mężczyźni osiągną docelowy wiek emerytalny (67 lat) w 2020 r., a kobiety - w 2040 roku. Nowe regulacje przewidują też możliwość przejścia na wcześniejszą, tzw. częściową emeryturę.

Zmiany w systemie emerytur mundurowych zakładają natomiast, że funkcjonariusze mundurowi i żołnierze zawodowi, którzy wstąpią do służby od 2013 r., będą nabywać uprawnienia emerytalne po 55. roku życia i 25 latach służby - zdecydowała izba, nowelizując ustawę o zaopatrzeniu emerytalnym służb mundurowych. Posłowie nie zgodzili się wcześniej na wnioski PiS i SP o odrzucenie rządowego projektu.

Czytaj więcej o reformie emerytalnej w Money.pl
Tam Solidarność będzie toczyć wojnę z "67" Solidarność na razie nie ma planów ws. dalszych protestów przeciw reformie emerytalnej - powiedział wiceprzewodniczący Komisji Krajowej "S" Tadeusz Majchrowicz.
Tak Donald Tusk ustawia Rostowskiego Minister finansów próbuje forsować swoją koncepcję całkowitego pozbawienia uprawnień emerytalnych mundurowych.
Solidarność w sprawie emerytur będzie interweniować nawet u króla Politycy opozycji nawołują do zawiązania konfederacji przeciw podniesieniu wieku emerytalnego.
emerytury
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)