Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

ZUS nie chce dotacji z budżetu. Ma dodatkowe miliardy ze składek

98
Podziel się

ZUS nie chce dodatkowych pieniędzy z budżetu w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zarząd Zakładu właśnie zdecydował o zablokowaniu kolejnych 2 mld zł dotacji. W sumie w tym roku zablokowane zostało już ponad 10 mld zł.

- Mamy dobrą sytuację gospodarczą, wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia. A do tego projekt e-składki - tłumaczy dobrą sytuację FUS prezes ZUS Gertruda Uścińska (z lewej)
- Mamy dobrą sytuację gospodarczą, wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia. A do tego projekt e-składki - tłumaczy dobrą sytuację FUS prezes ZUS Gertruda Uścińska (z lewej) (East News, Bartosz Krupa/East News)
bDUpDSGJ

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, to już czwarta blokada w tym roku kalendarzowym. W marcu wstrzymano 2,2 mld zł, w sierpniu - 3 mld, a w październiku - 3,3 mld zł. Pisaliśmy o tym w money.pl. Teraz kolejne 2 miliardy.

W sumie więc ZUS zrezygnował z 10,5 mld zł z budżetu. Dlaczego? - Bo sytuacja gospodarcza jest dobra, a wpływy ze składek wysokie - poinformował przestawiciel Zakładu.

Zobacz także: Zobacz też: Od stycznia 2019 roku ZUS będzie przyjmował dokumenty dotyczące ubezpieczonych w formie elektronicznej
bDUpDSGL

Zamiast 46,6 mld zł, w tym roku do FUS trafi więc "zaledwie" 35,8 mld zł. - Tak duża blokada dotacji w najnowszej historii nie miała miejsca - twierdzi prezes instytucji Gertruda Uścińska.

- Z jednej strony mamy dobrą sytuację gospodarczą, wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia, ale z drugiej musze podkreślić wagę projektu e-składki - chwali reformę szefowa ZUS.

Dzięki temu projektowi przedsiębiorcy do 17 grudnia wpłacili na swoje konta już 251,6 mld zł. To już w tym momencie więcej o 14 mld niż w całym poprzednim roku. - Wzrosła też terminowość płatności, a przedsiębiorcy popełniają o 99,9 proc. mniej błędów w przelewach - twierdzi Wojciech Andrusiewicz. W tym roku odnotowano 342 błędy. W zeszłym roku 271. Tysięcy.

bDUpDSGR

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDUpDSHm
emerytury
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(98)
Ib
2 lata temu
Żeby jeszcze ZUS potrafił dobrze zarządzać pieniędzmi społeczeństwa to by było bardzo dobrze.
facf
2 lata temu
propaganda sukcesu trwa. gorzej niż za komuny
KK
2 lata temu
Po co ta propaganda sukcesu,wiemy jak jest .Nie pokazujcie uśmiechniętej Rafalskiej bo to nic nie zmieni.
bDUpDSHn
emeryt 42
2 lata temu
Jeżeli jest tak dobrze, to dlaczego nie zniosą emerytom i rencistom podatku, tylko rzucają ochłapy aby zamydlić nam oczy. Wzywam Was emeryci i renciści do pokazania naszej siły w wyborach jak do PE ,tak i wyborach do sejmu.
BĄKJAŚ
2 lata temu
przecież jeszcze przedwczoraj jęczała,że kasy nie ma!!
...
Następna strona