Notowania

zus
19.12.2018 08:19

ZUS nie chce dotacji z budżetu. Ma dodatkowe miliardy ze składek

ZUS nie chce dodatkowych pieniędzy z budżetu w Funduszu Ubezpieczeń Społecznych. Zarząd Zakładu właśnie zdecydował o zablokowaniu kolejnych 2 mld zł dotacji. W sumie w tym roku zablokowane zostało już ponad 10 mld zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
- Mamy dobrą sytuację gospodarczą, wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia. A do tego projekt e-składki - tłumaczy dobrą sytuację FUS prezes ZUS Gertruda Uścińska (z lewej) (Fot: Bartosz Krupa/East News)

Jak poinformował Polską Agencję Prasową rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz, to już czwarta blokada w tym roku kalendarzowym. W marcu wstrzymano 2,2 mld zł, w sierpniu - 3 mld, a w październiku - 3,3 mld zł. Pisaliśmy o tym w money.pl. Teraz kolejne 2 miliardy.

W sumie więc ZUS zrezygnował z 10,5 mld zł z budżetu. Dlaczego? - Bo sytuacja gospodarcza jest dobra, a wpływy ze składek wysokie - poinformował przestawiciel Zakładu.

Zobacz też: Od stycznia 2019 roku ZUS będzie przyjmował dokumenty dotyczące ubezpieczonych w formie elektronicznej

Zamiast 46,6 mld zł, w tym roku do FUS trafi więc "zaledwie" 35,8 mld zł. - Tak duża blokada dotacji w najnowszej historii nie miała miejsca - twierdzi prezes instytucji Gertruda Uścińska.

- Z jednej strony mamy dobrą sytuację gospodarczą, wzrost zatrudnienia i wynagrodzenia, ale z drugiej musze podkreślić wagę projektu e-składki - chwali reformę szefowa ZUS.

Dzięki temu projektowi przedsiębiorcy do 17 grudnia wpłacili na swoje konta już 251,6 mld zł. To już w tym momencie więcej o 14 mld niż w całym poprzednim roku. - Wzrosła też terminowość płatności, a przedsiębiorcy popełniają o 99,9 proc. mniej błędów w przelewach - twierdzi Wojciech Andrusiewicz. W tym roku odnotowano 342 błędy. W zeszłym roku 271. Tysięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: zus, składki, emerytury, gospodarka polska
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-12-2018

facfpropaganda sukcesu trwa. gorzej niż za komuny

19-12-2018

KKPo co ta propaganda sukcesu,wiemy jak jest .Nie pokazujcie uśmiechniętej Rafalskiej bo to nic nie zmieni.

19-12-2018

IbŻeby jeszcze ZUS potrafił dobrze zarządzać pieniędzmi społeczeństwa to by było bardzo dobrze.

Rozwiń komentarze (98)