Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
eurobank
18.02.2011 12:38

Karty kredytowe razem z kredytem hipotecznym

Po co nam karta kredytowa proponowana przez bank razem z kredytem hipotecznym?

Podziel się
Dodaj komentarz

Po co nam karta kredytowa proponowana przez bank razem z kredytem hipotecznym? Marząc o własnych czterech kątach wielu przyszłych kredytobiorców, jeszcze przed złożeniem wniosku o kredyt, decyduje się na szybszą spłatę już zaciągniętych kredytów czy też zamknięcie rachunków kart kredytowych.
Słusznie - im więcej aktywnych produktów kredytowych posiadamy, tym mniejsza jest nasza zdolność kredytowa. Jednak już po wydaniu przez bank decyzji, podczas podpisywania umowy o kredyt mieszkaniowy, warto zastanowić się nad propozycją dotyczącą oferty kart kredytowych.

W większości przypadków bank, który udzielił kredytu mieszkaniowego, zaoferuje nam również kartę kredytową. Warto przyjrzeć się bliżej kartom oferowanym do kredytów hipotecznych, gdyż możemy trafić na ciekawą propozycję, a dodatkowe środki uzyskane w ten sposób będą pomocne przy wykończeniu mieszkania. Tym bardziej, że złożyliśmy już komplet dokumentów potwierdzających nasze dochody i bank nie będzie od nas wymagał dodatkowych formalności potrzebnych do wydania karty.

##Zniżki i bonusy u partnerów – to się opłaca

Specjalne programy rabatowe dołączone do kart kredytowych obejmują zniżki i bonusy u partnerów programu. Partnerami są firmy z branży budowlanej, wyposażenia wnętrz, salony meblowe, sklepy ze sprzętem rtv i agd czy też wydawnictwa pism specjalistycznych. Warunkiem skorzystania ze zniżki w danym sklepie jest płatność kartą za wybrany asortyment. Niektóre banki zwracają procentową wartość zakupów dokonanych u danego partnera na zasadzie moneyback'u (zwrot klientowi przez bank części wydanej kwoty).

##Karty cobrandowe – alternatywa dla ofert banków

Jeśli nie zdecydujemy się na kartę wydawaną wraz z kredytem, bądź propozycja banku w tym zakresie wyda nam się nieatrakcyjna, wówczas warto przejrzeć ofertę kart cobrandowych wydawanych przez banki we współpracy z sieciami handlowymi z branży budowlanej, wyposażenia wnętrz czy sprzętu rtv i agd. Obecnie trudno znaleźć na rynku sieć handlową, która nie posiada karty partnerskiej. Mając w portfelu kartę cobrandową, możemy liczyć na zniżki, specjalne ceny, programy lojalnościowe, czy nieoprocentowane kredyty.

Przy urządzaniu mieszkania z wymienionymi kartami można liczyć na spore oszczędności. Pamiętajmy jednak, aby przed skorzystaniem z programów rabatowych, dokładnie zapoznać się z załączonymi do karty regulaminami promocji.

Tagi: eurobank
Źródło:
Eurobank
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz