Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

1 procent podatku można przekazać w korekcie deklaracji

0
Podziel się:

Termin rozliczenia PIT-28 mija 2 lutego. Pozostałych zeznań podatkowych - 30 kwietnia. Co się zmieniło w związku z przekazaniem 1 procentu dla organizacji pożytku publicznego?

1 procent podatku można przekazać w korekcie deklaracji
(PAP/Barbara Ostrowska)

Rozpoczął się okres składania zeznań podatkowych za rok 2008. Dla osób rozliczających się na zeznaniu PIT-28, termin na złożenie zeznania podatkowego za 2008 r. upływa już 2 lutego. Natomiast dla pozostałych podatników, akcja rozliczeniowa potrwa do 30 kwietnia.

Nowością w stosunku do rozliczenia za 2007 r. jest przekazywanie 1 proc. z korekt zeznań podatkowych. Mianowicie, jeżeli podatnik złoży zeznanie podatkowe w ustawowym terminie, a następnie w ciągu dwóch miesięcy od upływu terminu dla złożenia zeznania podatkowego dokona korekty tego zeznania, w której zawrze wypełniony wniosek dotyczący 1 proc., to wniosek ten będzie stanowił podstawę do przekazania wskazanej kwoty na rzecz OPP.

Ponadto w zeznaniach rocznych za 2008 r. podatnicy mogą wyrazić zgodę, aby naczelnik urzędu skarbowego przekazał OPP imię, nazwisko i adres podatnika oraz wysokość kwoty na rzecz OPP.

Aby podatnicy mogli uniknąć pomyłek i opóźnień w przekazywaniu swojego daru, OPP zostały zobligowane do przekazania - w terminie do dnia 31 stycznia 2009 r. - naczelnikowi urzędu skarbowego, numeru rachunku bankowego, na który ma być przekazany 1 proc. podatku.

Money.pl
*Komu przekazać 1 procent? * Rozliczając się z fiskusem, nie musimy oddawać mu wszystkiego. Jak co roku, mamy prawo oddać 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP).
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)