Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Gwarancje dla firm. Program będzie rozszerzony

0
Podziel się:

W ciągu siedmiu miesięcy Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił gwarancji 20 tysiącom przedsiębiorców.

Gwarancje dla firm. Program będzie rozszerzony
(Stanislaw Kowalczuk/East News)

Program gwarancji spłaty kredytów obrotowych, które przedsiębiorcy mogą zaciągać w 20 bankach, będzie rozszerzony i wydłużony - zapowiada Bank Gospodarstwa Krajowego.

Na konferencji w Warszawie podsumowano 7 miesięcy działania programu. Do końca września BGK udzielił gwarancji 20 tysiącom przedsiębiorców na kwotę 4 miliardów 200 milionów złotych, co przełożyło się na kredyty o szacunkowej wartości 7 miliardów 200 milionów złotych.

Bank może udzielać takiego wsparcia do 60 procent kwoty zobowiązania. Przedsiębiorcy maksymalnie mogą zaciągnąć 3 i pół miliona złotych kredytu - na okres do 27 miesięcy.

Najchętniej z tej propozycji korzystają mikroprzedsiębiorcy z województw mazowieckiego, śląskiego oraz wielkopolskiego, najrzadziej z opolskiego, lubuskiego, podlaskiego i świętokrzyskiego.

Z przeprowadzonych na zlecenie BGK badań wynika, że przedsiębiorcy bardzo dobrze oceniają ten program - 31 procent badanych firm podkreśla, że nie otrzymałoby potrzebnego kredytu, gdyby nie zabezpieczenie gwarancji de minimis.

BGK poinformował, że za miesiąc może być gotowy do rozszerzenia gwarancji de minimis także o kredyty inwestycyjne, a obecnie obowiązujący (do marca 2015 roku) program ma zostać wydłużony, a limit na kredyty obrotowe dla firm zostanie zwiększony.

Czytaj więcej w Money.pl
Z tych gwarancji skorzystało 16,5 tys. firm Gwarancje de minimis dotyczą kredytów obrotowych udzielanych klientom w rachunku bieżącym, jako linia kredytowa lub jako zwykły kredyt do pokrycia jednorazowych wydatków.
Pozytywne wiadomości dla mniejszych firm Wprowadzenie gwarancji de minimis bardzo pozytywnie wpłynęło na dostępność kredytowania dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw - ocenia prezes Związku Banków Polskich.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)